Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses

28.11.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Advendiaja esimese pühapäeva peamiseks lugemiseks on keskajast pärit traditsiooni kohaselt lugu Jeesuse ratsutamisest Jeruusalemma. Jee­sus ei saabunud Jeruusalemma maiste valitsejate kombel, vaid alandlikuna, ratsutades eesli seljas.
Piibel kõneleb, kuidas kõige puhtam tegu pole mitte selles, mida inimene saab endale, vaid selles, mida ta saab anda teistele inimestele. Andmises on tõeline armastus. Jumal ise kinnitas neid sõnu, kui ta saatis oma ainusündinud Poja siia maailma. Kristus sai tõeliseks inimeseks. Ta kannatas samade raskuste all kui meiegi. Inimesed ei mõistnud tema õpetust. Rahvajuhid pilkasid Issandat ja lõid ta risti. Päästja elas vaesuses. Jumal asetas ainsale õigele kogu inimkonna patu ja selle all kannatades suri Jeesus, et päästa inimkond. Selline on armastus.
Ennast alandades andis Issand inimestele uue aja – pääste aja. Jumal kutsub meid Püha Vaimu läbi, ta annab meile usu ja võimaluse pääseda armust igavesse ellu. Jumal on meile rohkemat andnud, kui keegi meist oskaks oodata. Meie saame selle eest teda vaid tänada ja laulda Issandale hoosiannat. Nii algab advendiaeg siira rõõmu ja tänulikkusega selle eest, mida Jumal on meile teinud. Võime kindlas usus ja lootuses vaadata tulevikku ning olla tänulikud selle pääste eest, mille Jumal on meile saatnud.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)