Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ruhnus teenitakse Jumalat oma agenda järgi

03.10.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Ruhnu koguduse õpetaja Harry-Johannes Reinu (86) koostatud «Ruhnu kiriku jumalateenistuste raamat» (fotol) on maitseka kujunduse ja mahuka sisuga kõvas köites teos, mille alusel toimuvad saarel jumalateenistused.

Külastades mandrit ja Tartu linna on Ruhnu õpetajal ikka kenaks tavaks rõõmustada kirikulehe toimetust oma visiidiga. Sel korral oli eakal vaimulikul mere tagant kaalukas kingitus kaasas. Toimetuse raamatukogu sai täienduse autori pühendusega teose näol, mille ilmumisajaks on Issanda aasta 2011.
«Pühendasin selle oma sõbrale ning eeskujule prof dr Ago Viljarile teda tänumeeles meenutades,» nimetas õp Rein.
Miks tekkis soov kirjutada oma agenda, uurin ääri-veeri. Muheledes põikleb sel aastal oma 45. ordinatsiooniaastapäeva tähistav vaimulik vastamisest kõrvale. Viimaks nimetab ta põhjusena soovi sättida oma kirikukäsiraamatuga kogu kirikuaasta keskmesse Jeesuse Kristuse surnuist ülestõusmine.
«See on kõige olulisem, millele peame iga päev oma mõttes keskenduma,» rõhutab õp Rein. Iga päev on Jumala teenimine, jumalateenistus kirikus lähtub kindlast struktuurist, mille osadeks on puhastumine, pühitsemine ja aukirgastamine.
Teos on liigendatud järgmisteks põhiosadeks: püha sõna jumalateenistus, püha söömaaja jumalateenistus ning pühapäevade ja pühade jumalateenistused. Eri tähtpäevade jumalateenistuste alajaotuses pakutakse palvet tuhkapäevaks, palvepäevaks, Maarja rõõmukuulutuse pühaks, jaanipäevaks, Ristija Johannese sünnipäevaks ja lõikustänupühaks.
Lisas on toodud Ruhnu perikoobirida, mis algab kirjakohtadega Kristuse tulemisaja 1. pühapäevast ja lõpeb lõikustänupüha lugemissoovitustega.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)