Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pärnus peeti kuldleeripüha

21.09.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Neid, kes 50 aastat tagasi Pärnu Eliisabeti koguduses konfirmeeriti, oli toona kokku kaks ja pool sada. Leerijuubelile 19. augustil sai neist tulla 38, sest paljud on kutsutud juba igavikku ja nii mõnigi ei pääse enam tervisehädade või muude takistuste tõttu liikuma.
Lisaks 1957. aastal leeritatuile õnnistati kuldleeripühal ka kümme aastat vanemaid ehk 1947. aastal konfirmeerituid. 60. leeriaastapäevale oli tulnud 11 kunagist leerilast. Kuigi jumalateenistuse ülesehitus on Pärnu Eliisabeti kirikus aastakümnetetagusega võrreldes tublisti muutunud, toimetati kuldleerilaste õnnistamise talitus enam-vähem traditsioonilise leerikorra järgi. Protsessioonis kirikusse sisenenud leerilapsed jäid altari ette seisma, et kuulda Jumala sõna ja õpetaja manitsust, ning vastasid seejärel küsimustele, uuendades nõnda oma leeritõotust.
Loomulikult osales jumalateenistusel lisaks tavapärasele pühapäevakogudusele rohkesti leerijuubilaride omakseid; üheskoos kanti eestpalves Jumala ette nii kunagised leerikaaslased, kes ei saanud juubelipäeval osaleda, kui ka omaaegsed leeriõpetajad Hillar Põld, Albert Roosvalt ja Rene Tasmuth.
Enn Auksmann,
Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)