Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ott aitab Piibli juurde

02.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

 Tallinna Kaarli koguduse egiidi all äsja ilmunud Küllike Valgu raamat «Ott, vanaisa ja teised» pakub tuge lastevanematele ning kiriku lastetöö tegijatele lapse kasvatamisel tubliks ristiinimeseks.
«Eesmärgiks on jagada lastevanematele, vanavanematele ja ristivanematele usukindlust, mis aitab kasvatada lapsi kristlikus meeles ning innustada nii lapsi kui suuri inimesi,» selgitab Küllike Valk, kes on kirjutanud jutluselaadsed lood nelja aasta jooksul praktilise tegevuse käigus Kaarli koguduse kirikukooli pererühma juhtides, mille viieaastases programmis osalesid kuni seitsmeaastased pühapäevakoolilapsed ja nende vanemad. 
Raamat, mis on illustreeritud lasteaia laste teemakohaste joonistustega, koosneb kolmest osast: Vana Testamendi, Uue Testamendi ja koguduse eluga seotud lood. Oluliste teemade lapsepärasemaks muutmiseks on autor kasutanud tegelasena viieaastast Otti, kelle vanaisa ja vanemad aitavad lapse küsimusi ning muresid lahendada piiblilugude ning enda elukogemuse abil. 
Usuteaduse instituudi vilistlane Küllike Valk, kes äsja läbis pastoraalseminari diakonikoolituse, ordineeritakse 6. novembril EELK diakoniks ja ta asub tööle politsei peakaplani alluvuses.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)