Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Otepää kogudus jäädvustab armastatud õpetaja mälestust

14.01.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Mais 2006 tutvustas Jüri Stepanov Otepää vana surnuaeda ja Jakob Hurda lähedaste hauaplatsi allakirjutanule.  Foto: Rita Puidet

Möödunud aastal enne jaanipäeva saatis Otepää rahvas viimsele teekonnale koguduse kauaaegse hingekarjase Jüri Stepanovi, kelle mälestust kalliks peetakse ja jäädvustada soovitakse.
Koguduse juhatuse esimees Jaan Uibo ütles Eesti Kirikule, et kogudus on tellinud õpetajast kaks portreefotot. Suuremõõtmeline foto on paigutatud talvekirikusse, mille lahkunud Jüri Stepanov kahe aastakümne eest ehitas kunagisest kirikumõisa aidast. Väiksem foto on leidnud koha kiriku käärkambris.
Kavas on aga tellida fotod kõigist Otepää kogudust teeninud vaimulikest alates Jakob Hurdast ja lõpetades Jüri Stepanoviga, need ülesvõtted plaanitakse riputada pastoraadis paiknevasse kantseleisse.
Rahvatarkuse «Rege rauta suvel, vankrit talvel» kohaselt on kogudusel aeg mõelda kevadele ja hakata raha koguma, et korrastada õpetaja hauaplats Otepää vanal surnuaial. Möödunud aastal jätkati õpetajale südamelähedaseks olnud vana kalmistu korrastamist ja veeti ära peaaegu kolmkümmend koormat oksi, võeti maha paarkümmend vana puud ning paigaldati viidad.
Kui surnuaia hoolduse eest tasub vald, siis õpetaja hauaplatsile tuleb valmistada piire, vaja on pinki, mõeldud on ka suuremale ristile ja nimeplaadile. Juba valminud fotod ja kavandatav on aga seotud kulutustega, seepärast ootab kogudus lahkete inimeste rahalist abi.
Jüri Stepanov ordineeriti kirikuõpetajaks 14. mail 1986 ja määrati teenima Otepää kogudust, mis ootas uuesti ülesehitamist, kiriku katus vahetamist jne. Tema eestvõttel avati Otepääl Eesti lipu muuseum.
Jaan Uibo meenutab täna, kuidas Eesti lipu päeval, 4. juunil käis ta koos õpetajaga vanal surnuaial. Ootamatult öelnud ja viibanud õpetaja Jüri käega, et siia mind matkegi. Sageli igavikuteemadel mõtisklenud vaimuliku sõnad osutusid prohvetlikeks: 17. juunil 2008 kutsuti truu jumalasulane isakoju.

Rita Puidet

Annetusi õpetaja Jüri Stepanovi mälestuse jäädvustamiseks saab teha EELK Otepää Maarja koguduse kontole 10202008006001 SEBs.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)