Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Oslo gospelkoor taas Eestis

01.10.2008 | | Rubriik: Kultuurielu, Muusika

4. oktoobril astub Grace 2008 konverentsi raames üles gospelmuusika maailma tippe Oslo gospelkoor.
Esimest korda külastas koor Eestit eelmise aasta maikuus ning nüüd on nad tagasi, et ühineda Hillsongi muusikutega Jumala ülistuses.
Oslo gospelkoor rajati 1988. aastal ning edu on saatnud neid juba algusaegadest peale. Neli plaati on saavutanud kuldplaadi ning üks suisa kahekordse plaatinaplaadi staatuse. Kokku on antud välja üle 20 kogumiku ning müüdud enam kui miljon plaati. Koor on osalenud teleprojektides ning andnud kontserte mitmel pool maailmas. Hoolimata kollektiivi lennukast karjäärist ja suurest kuulsusest ei ole kaotatud silmist oma eesmärki: kuulutada evangeeliumi oma muusika kaudu.
Koori rajaja ja dirigent Tore Aas kirjutab enamiku repertuaarist ise. Sinna kuulub ka traditsiooniline Ameerika gospelmuusika. Nende stiil on elav, hoogne ja dünaamiline, mis meenutab mustade gospelmuusikat. «See on midagi ajatut, mis ei ole kunagi moest väljas,» ütleb Tore Aas.
Oslo gospelkoor astub üles 4. oktoobril kell 19 koos Hillsongi muusikutega Tallinnas Kalevi spordihallis. Koor palvetab eelseisva ürituse eest. Nende jaoks on oluline, et iga kontserdikülastaja, kes kuuleb nende muusikat, võiks kohtuda Jumalaga.
Lisainformatsiooni Grace 2008 konverentsi kohta ning dirigent Tore Aasi videotervituse võib leida kodulehelt http://www.grace.ee.

Astrid Raja,
Grace ‘08 pressiesindaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)