Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Nelipühad – Püha Vaimu väljavalamine

18.05.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Juudid tähistasid viiekümnendal päeval pärast paasapüha nelipüha, mis oli sisult lõikuspüha ja alates 2. sajandist pKr ka seaduse saamise püha.
Kristlike nelipühade esimeseks keskseks sõnumiks on Püha Vaimu läkitamine. Jeesuse taevaminemise järel oli tekkinud olukord, kus jüngrid tundsid end olevat maha jäetud. Nüüd läkitas Jumal oma Püha Vaimu maailma, et olla iga inimese lähedal ja südames. Jüngrid said nelipühadel kogeda Püha Vaimu tööd, kui Vaim laskus nende peale ja nad rääkisid võõraid keeli. Seni argadest ja kartlikest jüngritest said julged Jumala sõna kuulutajad, kes olid valmis eluga riskima kuulutustöö nimel. Teine oluline nelipühade sisu seisneb kristliku kiriku sündimises, sest just sel päeval ristisid apostlid esimesed kristlased ja neid oli üllatavalt palju: 3000 inimest. Ristitute hulk kõneleb sellest, et midagi erilist oli teoksil ja et Jumala Vaim oli tõeliselt nelipühadel jüngrite ja rahvahulgaga.
Kuid Püha Vaimu tegevus ei piirdu minevikuga. Meie ajalgi võime kogeda Jumala Vaimu tööd nii oma kui teiste inimeste eludes. Püha Vaim annab meile usu ja kindluse selles, et Jumal on olemas. Ta näitab meile õiget eluteed ja annab jõudu sellel käimiseks.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)