Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Nagu savi Issanda käes

07.11.2012 | | Rubriik: Esileht

Läinud pühapäeval tõotas õpetaja Andrus Mõttus (41) peapiiskop Andres Põderi ja Kambja koguduse ees hoole ja ustavusega evangeeliumi kuulutada, jumalakartlikult ja ausalt elada.

Pikk on olnud Andruse tee vaimuliku ameti juurde, ta on olnud justkui savi Issanda kätes. Temast on vormunud suurepärane astjas, täis häid vilju. Seemneid on ta oma 41 eluaasta jooksul ohtralt külvanud. Kui ta enda sõnul 15aastaselt Piiblit lugema hakkas, koges ta äratundmist ja sarnasust oma mõtetega.
Vaimulik ja vaimne kasvamine on käinud käsikäes: Andrus Mõttus on lõpetanud kaks korda Tartu ülikooli (majandus ja kehakultuur), laulnud Tartu Pauluse koguduse kammerkooris, olnud samas kuni preestriordinatsiooni saamiseni 15. juulil koguduse nõukogu ja juhatuse liige, lõpetanud Tartu teoloogia akadeemia ning sel suvel UI pastoraalseminari.
Diakoniordinatsiooni sai Andrus möödunud suvel, selleks ajaks oli ta Kambja koguduses käinud jumalasõna jagamas juba kaks, Pauluse koguduses aga pidanud Taizé palvusi viis aastat. Nendeks sai ta innustust Prantsusmaal kloostris läbielatust ja -tunnetatust.
Teda teataksegi kui pühendunud palverändurit: kaks korda on ta käinud Hispaanias Santiago de Compostelas ja korra Roomas. Teel läbis ta jalgsi umbes 40 kilomeetrit päevas tänu heale füüsisele. «Hoidsin silmad, kõrvad ja südame avatud ning vaatasin, mida rännakul Jumalal mulle pakkuda on,» on Andrus oma rännakute kohta öelnud.
Jumala juurde tulemine on olnud Andruse sisemine tung ja abikaasa Kristiina on teda selles toetanud, võttes oma kanda suure osa kodustest toimetustest. «Teadsin, mis mind ees ootab, ja et Andrus on südamega õpingute küljes,» ütleb Kristiina. Nüüd oli vaid peres üks laps rohkem. Lisaks õdedele Mirjamile (12) ja Marile (9) kasvab peres pesamuna, praegu kolmene Markus.
Kristiina tunnistab, et mida Andrus iganes ette ei võta, teeb ta seda põhjalikult. Andrusest õhkub rahu ja kindlust, ta on oma lootuse pannud Kristusele ja kutsub kõiki andestama, sest inimsuhted seisavad andeksandmisel, nagu ta jutluses ütles.
Jumalateenistusele Kambja kirikusse oli tulnud ka Pauluse koguduse liikmeid, kes äsja peapiiskopilt õnnistuse saanud jumalasulast südamest õnnitlesid.
Koguduse kiidu- ja tänusõnu jagus ka 2005. aastast praktikandina, õpetajana ja hooldajaõpetajana selle aasta suveni kogudust teeninud Kristjan Luhametsale, kes koos vanuselt vanema, ent vaimulikul teel noorema ametivennaga kirikulisi teenis.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)