Esileht » Uudis » Esileht »

Muinsuskaitsekuu kestab

11.05.2010 | | Rubriik: Esileht

Ehkki järgmisel teisipäeval muinsuskaitsekuu juba lõpeb, jagub jäänud nädalasse veel hulga koolitusi, talguid ja tutvumispäevi.
Nii on täna Viljandimaal Hallistes õppepäev kalmistute inventeerimisest ja hooldusest ning Paides kõneldakse õhtupoolikul vanade majade hallitusprobleemidest. Homme peetakse talguid Narva endise vangilaagri kalmistul, reedel ja laupäeval Jäneda linnamäel, samuti korrastatakse Sääre piirivalvekordonit ning laupäeval kell 15 avatakse Sõrves sõjamuuseum.
Reedel räägitakse koolituste raames Tartus Karlova keskuses akende ja uste restaureerimisest ning puitfassaadi renoveerimisest; pühapäeval on praktiline töötuba.
Peapiiskop Andres Põder on öelnud, et ka muinsuskaitsekuu raames korraldatavad talgud on heaks koostöövõimaluseks kirikurahvale. Head kaasalöömist!
Täpsemalt saate tutvuda kavaga http://www.muinsuskaitse.ee. Samuti on avatud näitusi ning laupäeval peetakse järjekordset muuseumiööd, mil muuseumid on tavapärasest pikemalt avatud.
Muinsuskaitsekuu pidulik lõpetamine on teisipäeval, 18. mail, kui avatakse Narva Aleksandri kalmistu vangilaagri osas infotahvel aastatel 1945–1955 Narva koonduslaagris hukkunud ukrainlastele.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)