Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Meile antud võimalus

24.09.2003 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest!
1Pt 5:7
Jumalasõna õpetab usaldama kõik oma mured Jumala kätte. Väga sageli on kristlastele ette heidetud, et me ei saa ise oma eluga hakkama ning seetõttu vajame abi väljapoolt. Kristlastena usume, et Jumal on meid loonud osaduseks Temaga. Usume, et vajame Tema abi. See ei tähenda, et me ise ei peaks midagi tegema. Jumal saab aidata ainult neid, kes Teda usaldavad ja annavad ülesande Temale korraldada.
Väga sageli unustame võimaluse Jumala sekkumiseks ja meie murede lahendamiseks.
Jumal ei oota, et me kogu aeg muretseksime ja elaksime lootusetuses, nõrkedes probleemide ja lahendamata olukordade pärast.
Jumalasõna juhib meie tähelepanu sellele, et me ei tegeleks ainult murede ja probleemidega, vaid näeksime Teda, maailma loojat, kes tahab hoolitseda meie eest. Nii mõnigi kord oleme oma muredega nii harjunud, et ei tahagi olukorda muuta. Mõnigi kord mõtleme, et meie asjad on nii väikesed, ega siis Jumal nendega ikka hakka tegelema. See näitab meie usu puudust. Ja selle eest hoiatabki meid Piibel.
Ütelda, et heitke kõik oma mured Jumala peale, on lihtsam kui seda tegelikult teha. Ikka mõtleme, et kuidas siis ikkagi selle asjaga on!?
Tänapäeval ütleb paljude inimeste mõttelaad ja elupraktika, et inimene peab kõigega ise hakkama saama. Nii sageli on öeldud, et usk on vaid nõrkade jaoks. Kuid miks paljud edukad ja ise hakkama saavad inimesed vajavad nn lõõgastumiseks mitmesuguseid aineid? Miks räägitakse pidevalt stressist? Otsitakse lahendusi küll arstide, küll imeravijate, posijate ja muidu tarkade käest.
Kuid evangeelium on meid vabastanud ja andnud võimaluse heita kõik oma mured Tema peale. See ei tähenda seda, et pigistame silmad elu reaalsuse ees kinni, vaid me võime koos Jumalaga vaadata probleemidele, elule ja võimalustele.
Kasutagem enam aega siin kiirustavas maailmas, et lugeda jumalasõna. Piibli eeskuju ja Jumala sõna mõju aitavad meid oma mured heita Temale ning kaasinimesed saavad julgustuse teha sama. Olgem siis need, kes mitte ainult ei oma Piiblit, vaid seda ka loevad ning toimivad selle järele.
Jaan Bärenson

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)