Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

«Meie kiriku suurimaks rikkuseks on Jumalat usaldavad ja tegusad inimesed,»

09.02.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

ütles EELK toetusfondi juhatuse esimees Jaan Tammsalu aasta vaimuliku ja aasta koguduse esimehe tiitli motiivi tutvustades.

Tema sõnul on meie kirik siiani liiga vähe pööranud tähelepanu oma tublidele töötajatele ja nüüd soovitakse viga parandada. Toetusfond lubab (vähemalt) aastatel 2006–2016 tunnustada igal aastal kuni kolme koguduse vaimulikku ja juhatuse esimeest. Tunnustusega kaasneb võimalus sõita toetusfondi kulul palverännakule Pühale Maale.

Vaimulike Konverents valis oma korralisel istungil k.a 22.–24. jaanuaril Audrus aasta vaimulikuks Ants Leedjärve ja mag Eenok Haameri. Oma kandidaadi olid esitanud viis praostkonda: Lääne, Lääne-harju, Ida-Harju, Tartu ja Valga. Ülejäänud seitse kujundavad oma seisukoha tublimast vaimulikust loodetavasti tuleval aastal. See on suurepärane võimalus tõsta oma piirkonnast esile vääriline jumalasulane.

Jaan Tammsalu kinnitusel on iga praostkonna väljavalitu omal kombel aasta vaimulik, kuna ta on osutunud valituks selles ringis, kus teda kõige paremini tuntakse. Sellepärast tutvustab Eesti Kirik sellel leheküljel mitte üksnes aasta vaimuliku tiitliga pärjatuid, vaid kõiki kandidaate, soovides neile Jumala hoidmist ning õnnistust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)