Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Maarja-Magdaleenas laiendati silmaringi

10.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Raili Mäkitalo (vasakul) kõneles koosolijaile pimeda Bartimeu­se loo ja kaasaelajaile jäi lisaks kuulamisele ka rõõm mõnel pillil häälitsemisest. Mari PaenurmJuba juuni lõpul peeti Maar­ja-Magdaleenas eestlaste ja soomlaste ühine koolituspäev, kus uusi teadmisi ja tunnetust saadi nii suhete kui piiblikäsitluse vallas.
Mitmeid aastaid on käinud Maarja-Magdaleenas soome sõbrad, kes on jaganud praktilisi näpunäiteid ja oskusi laste- ja pühapäevakooli töö jaoks ning kellega koosolijail on juba tekkinud usalduslik ja osaduslik suhe.
Ka sel suvel koguneti kirikusse koolituspäevale. Lisaks soomlastele võtsid ühisest olemisest osa kohaliku koguduse, aga ka Koeru, Torma, Põlva ja Tartu Maarja esindajad.
Esimeses tunnis oli siinkõnelejal võimalus anda väike ülevaade pere arenguetappidest ja koostoimimise proovikividest kooselu eri perioodidel. Praktilised grupitööd andsid võimaluse enda sisse vaatamiseks.
Päeva teises osas jagasid tarkust soomlased. Leena Karjalainen kõneles põrandapiltide kasutamisest pühapäevakooli tundides ning kõik said taolise tunni ka läbi teha. Venemaal Karjala ingerlaste juures misjonärina tegutsev Raili Mäkitalo andis võimaluse aru saada erinevate pillide kasutusvõimalustest piiblilugude jutustamisel.
«Olen ise aastatega kujunenud juba tõeliseks pillide fänniks,» tõdes Mäkitalo, kes lisas, et ta ei jäta külastamata ka laste mänguasjapoode, sest mõnikord võib sealtki vajalikke instrumente leida. Mäkitalo enda pillikogu oli aukartust äratav, alates kõristitest ja lõpetades Hiinast toodud traditsioonilise pasunaga.
Pimeda Bartimeuse lugu kuulates said kõik kogemuse võrra rikkamaks ning aimu, kuivõrd peenelt tajume me ümbritsevat kõigi oma meeltega.
Kõik kogudused, kelle esindajad kohale tulid, said komplekti pille koju kaasa, et piiblilugusid pillimänguga toetada.     
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)