Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lootuse festival on tulekul

22.04.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Ei leidu vist Eestimaal kristlast, kes poleks kuulnud 29.–31. mail Tallinnas Saku suurhallis toimuvast viimaste aegade mastaapseimast evangeelsest suurüritusest – Lootuse festivalist.

Lootuse festivali ettevalmistused on kestnud enam kui aasta, festivali korralduskomiteesse kuulub pea 20 eri toimkonda Eesti 340 evangeelsest kogudusest. Üritusele oodatakse külastajaid Eestist ning teistest Balti riikidest kokku ligi 30 000. Festivali ajal saadetakse igal õhtul Tallinna poole teele ja tagasi pea 100 bussi ligi 5000 inimesega.
Lootuse festivali eesmärk on võimalikult suurt osa Eesti kristlaskonda kaasates jagada kõigile – olenemata vanusest, rahvusest, sotsiaalsest kuuluvusest, usulistest või poliitilistest veendumustest – ajaloolistel kristlikel väärtustel põhinevat evangeelset lootuse sõnumit.

Suurepärased korraldajad ja esinejad
Mõtteid lootuse teemal jagab festivalil Billy Grahami Evangeelse Assotsiatsiooni (BGEA) ja rahvusvahelise kristliku heategevusorganisatsiooni Samaritan´s Purse president ja tegevjuht Franklin Graham. Programmis astuvad üles tippmuusikud nii Eestist kui mujalt maailmast. Oma hääle ühendab üle 500 Eesti koorilaulja ja tunnistuse usust annavad üldsusele tuntud inimesed.
500-liikmelise ühendkoori tööd koordineeriv Merle Lend sõnas, et valitud kaheksa laulu tulevad esitusele koos sümfooniaorkestri, instrumentaalansambli kui ka suurepärase pianisti Huntly Browniga. «Suur rõõm on kaasata ühendkooriga laulma ka suurepärased solistid nagu Tõnis Mägi, Elo Toodo-Jakobs, Kenno Leier ja Arete Teemets.»
Repertuaaris on Lendi kinnitusel erinevat stiili muusikat. Laulud kõlavad nii eesti kui vene keeles. «Etteval­mis­tus­periood on suhteliselt pikk ning töömahukas. Seejuures on rõõm näha ja tunda, kuidas rohkem kui 340 kogudust ühtse eesmärgi nimel üheskoos töötavad. See kostöö saab muutma Eestimaad,» märkis Lend.

Lapsed lootuse teemal
Lootuse festivali raames toimub palju erinevaid tegevusi ka lastele. 30. mail kell 12 peetakse Saku suurhallis lastefestival, kus etendatakse ka lastenäidend «Puzzle», programmis on klounid, mängud, muusika ja palju üllatusi.
Samuti leiab 2. mail kell 15 Tallinna metodisti kirikus aset suur rõõmuralli «Saame kokku minu juures!», kus avatakse kunstinäitus «Usk. Lootus. Armastus».
«Kui meie, täiskasvanud, räägime üha enam väärtushinnangutest ning otsime taas püsimajäämiseks tõelisi väärtusi, on õige aeg julgustada ka lapsi arutlema nendes kategooriates,» rääkis festivali lastetöö koordinaator ja Eesti Lastemisjoni projektijuht Ülle Kalvik.
«Usk, lootus ja armastus on kolm kristlikku voorust, mida on peetud läbi kogu kirikuajaloo pea kõige tähtsamaks. Nii nagu kogu Lootuse festivali ja selle raames toimuva lasteprogrammi eesmärk, on ka meie kunstikonkursi soov öelda eestimaalastele, et on olemas lootus ja on olemas armastus, mida me saame üksteisele pakkuda.»
Näituse koordinaatori Kerli Hendriksoni kinnitusel on kunstikonkursile praeguseks laekunud sadakond tööd ja need on küllaltki erinevad. «Väga palju on kasutatud sümboleid ja siiani on ülekaalus pigem usuline sõnum. Samas on mõned lapsed oma töö juurde ka kirjutanud, mida ja miks kujutasid.»
Näitust on võimalik vaadata 1. novembrini Oleviste kirikus. Hiljem rändab näitus teistesse Eestimaa kirikutesse. Kõik osalevad lapsed saavad diplomi ning esiletõstetuid autasustatakse.

Koolitatakse vaimulikke nõustajaid
Festivali juhatuse aseesimehe Mika Tuovineni kinnitusel on Lootuse festivalil väga hästi töötav meeskond, kes teeb oma tööd pühendunult ja tulemuslikult. «Lisaks juhatuse koosolekutele oleme vestelnud ainult kava ja reklaami teemadel, s.t kiitnud heaks festivali plakatid. Kõik muu on toimkondades koordineeritud, mis näitab, et meie organisatsioon töötab suurepäraselt.»
Mika Tuovinen on juhtimas ka kristliku elu ja tunnistuse kursust Tallinna Jaani kirikus. Kokku osaleb kristliku elu kursustel üle tuhande inimese Eesti erinevates linnades.
Et festivali toimumise ajal antakse Saku suurhallis inimestele võimalus tulla eestpalvele, vajatakse nende inimeste toetamiseks ligi tuhat vaimulikku nõustajat.
«Kursustel värbame nõustajaid festivaliõhtutele, s.t et vaimulikuks nõustajaks on oodatud need inimesed, kes läbivad eelmainitud kursuse,» lausus Tuovinen.
29. mai õhtul kell 18.30 algav Lootuse festivali kolmepäevane programm tõlgitakse samaaegselt ka viipe- ja vene keelde. Sissepääs kõikidele üritustele on tasuta.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)