Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Loodusjõudude Issand

25.01.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva piiblilugemised kõnelevad Jeesuse meelevallast loodusjõudude üle.
Jeesus vaigistas tormi, ta kõndis vee peal. Need on imed, mida inimene ei suuda. Oleme inimestena vastupidiselt täiesti sõltuvad loodusest. Avades ajalehe, võib pea iga päev lugeda õnnetustest, mida loodusjõud on selles maailmas põhjustanud.
Tugev lumesadu või torm jätab meid ilma elektrita ja kui voolukatkestus kestab tunde, siis võib näha, kuidas üksteise järel kaovad need hüved, mida tsivilisatsioon meile iga päev toob. Torm võib üle ujutada terveid piirkondi ja suurte raskustega suudame kaitsta oma vara. Tsunami vastu aga inimene ei saa ja parimal juhul jõuab ta vaid pageda.
Inimene on looduse ees sageli kaitsetu.
Kuid seal, kus meie inimlik suutmatus silma torkab, võib märgata Jumala suurust. Nii ei jää ka tänapäeva inimesel suurimas hädas muud üle kui Jumalat appi hüüda ja tema abile loota. Jumal on kõikvõimas ja tema valitseb looduse üle.
Nii julgustab saabuv pühapäev meid end kõiges Jeesuse hoolde usaldama. Tema aitab meid kõigis probleemides.
Pühakirjast võime näha, kuidas loodusjõudki alluvad Jeesusele. Inimene on kõiges temast sõltuv. Usk temasse, kes vaigistas tormi ja päästis Peetruse hukkumisest, võidab meie inimliku lootusetuse ja annab uut usaldust Jumala vastu.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)