Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lähenev koraalimaraton liidab ühte

25.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Eelseisva koraalimaratoni hea käekäik on meie tunnustatud kirikumuusikute hoole all. Mari PaenurmMissio Läänemaa raames, mis toimub augustikuises Haapsalus, peetakse 23.–25. augustini niinimetatud koraalimaratoni, mille jooksul lauldakse läbi kogu kiriku laulu- ja palveraamat.
Need, kes sarnasest sündmusest 2002. aastal Viljandis osa võtsid, mäletavad selle olevat kosutava ja hariva. Erinevalt toonasest ööpäevaringsest laulmisest on seekord planeeritud lauluaeg päeval kella 10 ja 22 vahele ning panuse annavad eri praostkonnad, kelle vahel on repertuaar juba jaotatud.
Türi koguduse kirikumuusik Janika Oja ütles, et Järva praostkonnas on peetud juba n-ö töökoosolekut, arutatud, millised kollektiivid ühisest peost osa võtavad. Järva praostkond on teisel päeval 40 laulu eestvedaja. «Vaatasime üle, millised erinevad seaded meil olemas on ja milline on meie võimekus, mis pille saame kasutada,» kõneles Janika Oja Eesti Kirikule. Haapsallu sõidetakse ootustega ja lootuses, et kõik saavad ühise olemise võrra rikkamaks.
Kohapeal muusikatööd korraldav Haapsalu koguduse kirikumuusik Lia Salumäe ütles, et nemad on oma kooride ja muusikutega suursündmuseks põhimõtteliselt valmis, Lääne praostkonnal on tervikuna täita ürituse lõpuosa. «See on suur ja oluline ettevõtmine ja ma usun, et me saame hakkama,» sõnas Salumäe.
EELKs on 12 praostkonda ja neis tegutseb hulk muusikakollektiive, kes teenivad kaasa nii igapäevases kirikutöös kui kannavad sõnumit kirikust väljapoole. Seekordse koraalimaratoniga tähistatakse ka 20 aasta möödumist kasutusel oleva laulu- ja palveraamatu välja­andmisest.
Sealt leiab vajalikke ja juhatavaid muusikalisi sõnumeid nii kirikuaastaks, eluks kristlasena laiemalt ning samuti laule Kristuse kirikust ja elust Jumala maailmas. Nüüd jagatakse seda sõnumit ühises osaduses.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)