Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Kuulatud mõtted jõudsid raamatukaante vahele

07.11.2012 | | Rubriik: Kultuurielu, Teoloogilist

Eesti vaimulik kirjasõna on saanud väärika täienduse – hingedepäeval esitlesid Tallinna Jaani koguduse õpetajad dr Toomas Paul ja Jaan Tammsalu oma uusi raamatuid.

Toomas Pauli «Teispool vaikust. Mõned hommikumeditatsioonid» ja Jaan Tamsalu «VM 2. Vaimulikud mõtisklused. Teine raamat» on otseseks järjeks eelmise aasta hingedepäeval samas Jaani kirikus esitletud raamatutele «Vaimulikud mõtisklused I» ja «Arm ja aare. 7 x 7 hommikupalvust».
Tammsalu vaimulikud mõtisklused on koostatud igapäevastest esinemistest Tartu Pereraadios. «Olen mõtisklustega eetris neli korda 15 minutit päevas, nüüdseks juba seitse aastat. Raamatud on sündinud nii, et kõigepealt on Tallinna Jaani kirikus hardushetkedeks, palvusteks, jutlusteks ja pihikõnedeks ette valmistatud ja need peetud; edasi on tekstid raadioküpseks tehtud ja siis juba raamatukõlblikuks töödeldud. Olen Pereraadiole kirjutanud üle 1000 lehekülje tekste ja neist on alla kahe kolmandiku raamatutesse jõudnud.»
Tammsalu esimest raamatut on ühtekokku välja antud 2500 eksemplari, teise raamatu 2000st osteti ettetellimisel ära 700. Võib julgelt öelda, et Eestis ilmuva vaimuliku kirjanduse puhul on see trükiarv täiesti uskumatu.
Äsja ilmunud raamatu fotode autor on Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam. «Ta on mu väga hea sõber, ma tean tema fotoharrastust. Ta lubas mul oma arvutist 4000 pildi seast paarkümmend välja valida. Nii et kahe sõbra ühistöö,» nendib Tammsalu.
Toomas Pauli raadiopalvuste raamatute kohta kinnitas Tammsalu, et need on paljude raamatute autori suurima trükiarvuga teosed. Toomas Paul on juba aastaid Vikerraadio hommikupalvuste üks põhilisemaid autoreid, sest raadiorahvas tahab kindel olla kvaliteedis ja Paul hoolib oma kuulajast.
Raamatud on välja andnud Johannes Esto kirjastus. Esitlusel lugesid autorid katkendeid uutest teostest. Osavõtjaid oli hinnanguliselt pooltuhat, autogrammisaajate järjekord kulges läbi kiriku. Järge uute raamatute näol on mõlemalt autorilt põhjust oodata
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)