Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kutse Jumala riiki

08.06.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Igaüks saab elus piisavalt palju kutseid. Meid kutsutakse mitmesugustele üritustele alates pulmadest-sünnipäevadest ja lõpetades matustega. Kutsuja jaoks on kutsutav oluline ja kutsutava jaoks on kutse austav. Kui tegu on meile olulise kutsuja või tähtsa sündmusega, siis on loomulik ja viisakas kohale minna.
Vaid väga vähesed saavad kutseid kõrgetelt isikutelt, olgu siis tegu presidendiga või mõne riigi suursaadikuga. Sellistele kutsetele vastatakse peaaegu alati jaatavalt, sest see on suur au.
Kuid selliste argiste kutsete kõrval esitab meile kutse ka Jumal. Kristus lausub: «Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!» (Mt 11:28). Teiste kutsetega võrreldes on see suurim ja parim, sest sellega liitub ka lubadus. Jumal tõotab meile anda hingamise: elu mõtte, õnne, rahu ja kõike, mida oma elus vajame.
Kui muudele elus antavatele kutsetele vastatakse tavaliselt positiivselt, siis Jumala kutse puhul arvatakse, et sellele vastamisega on aega küll. Kuid liigne viivitamine võib jätta ilma sellest, mida Jumal tahab meile anda. Ja Tema pakutu on midagi palju enamat kui see, mida suudavad pakkuda kõik inimesed kokku. Seepärast tasub võtta vastu Jumala suur ja ainulaadne kutse, mis on meile just täna antud.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)