Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kuressaare innukad pesamunad

16.11.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Sügisel on Kuressaare Laurentiuse kogudus aktiivselt tegelnud oma kõige pisemate liikmetega – tööd alustasid lastekoor ja emade-väikelaste ring.Dirigent Ester Soe juhtimisel moodustati 9–13aastastest lastest koosnev koor, et lastelaulu kaunis kõla kirikulisi iga pühapäev rõõmustada võiks.
«Praegu on meil tubli kuueliikmeline ansambel, kellest pooled käivad muusikakoolis. Valmistume isadepäeva perejumalateenistuseks ja loomulikult saab kirikus lastelaulu ka edaspidi kuulda,» sõnas Soe. Et kollektiiv on alles loodud, siis lauldakse kooriga lihtsamaid lastelaule ja kaanoneid. Nime pole ansamblile ka veel leitud, kuid selle lubasid lapsed välja mõelda.
Hooaega alustanud beebiringis Pesamuna käib iga nädal keskmiselt viis ema oma lastega. Laurentiuse koguduse lastetöö juhi Tiina Ooli sõnul on need põhiliselt kogudusega rohkem-vähem seotud emmed: «Noorteringist välja kasvanud, endised leerilapsed, segakoori lauljad. Aga mõni on kaasa kutsunud ka oma sõbranna, kelle jaoks Pesamunade ring on võib-olla esimene kokkupuude kirikuga seonduvaga.»

Koosviibimise vaimulik mõõde

Iga koosviibimine algab tervitusringiga, kus on ka väike vaimulik sõnum ja lühike palve. Pärast laulu-tantsutundi, mida juhendab Meeli Reek koguduse segakoorist, seatakse üles kohvilaud, lauda istutakse ikka söögilauluga. «Lapsed saavad lihtsalt mängida, vahel pakume ka natuke käelist tegevust, sidudes seda kristliku sõnumiga. Näiteks teeme näpuvärvidega liblika, emad kleebivad tüüle sildi piiblisalmiga, lisaks natuke juttu ka,» kirjeldab Ool.
Et tegevus toimub kogudusemajas pühapäevakooli ruumides, siis kannab ka ruum ja sisustus vaimulikku sõnumit – rist ja pildid seinal, lastele on vaatamiseks kõvade lehtedega raamatud piiblilugudest jne. Ringis osalevad pered, kelle senine kokkupuude kirikuga on minimaalne, seepärast on tegevusel küllaltki suur vaimulik mõõde.

Kõige väiksematele mõeldes

Üheskoos arutatakse noorele emale kõige olulisematel teemadel – kodu ja lapsed. Koos jagatakse rõõme, muresid ja kogemusi. Ring loodigi oma pisikestega kodus olevatele emadele mõeldes. Koos käivad põhiliselt emmed, kelle lapsel alles esimene eluaasta käsil, paar suuremat on ka kaheaastased.
Ooli kinnitusel on lastering Pesamuna avatud kõigile. «Oodatud on ka need, kel pole kogudusega varem mingit sidet olnud. Eelkõige on aga mõeldud kõige väiksematele koguduseliikmetele – väikelastele, kes on meil ristitud. Noortele emadele on see üks võimalus hoida sidet kogudusega.»

Merje Mänd

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)