Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kristlastena Maailmapäeval

28.09.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

EELK Misjonikeskus osales 15. septembril teist korda Arengukoostöö Ümarlaua ja välisministeeriumi poolt kolmandat aastat korraldatud kogupereüritusel Maailmapäev Tallinnas Tammsaare pargis.
Tasuta ürituse eesmärk on tõsta Eestis elavate inimeste teadlikkust arengukoostööst ning Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi suundadest, et seeläbi suurendada eestlaste abistamissoovi.  
Korraldajad pidasid tähtsaks tutvustada Eestit laiemale avalikkusele kui riiki, kes on võimeline abi andma. Telklinnakus olid esindatud nt Eesti Punane Rist, Avatud Eesti Fond, Eesti Noorsootöö Keskus, naaberriikide saatkonnad. Avatud olid töötoad ja vestlusringid, laval esinesid muusikalised ühendused, kehakinnitust pakkus õiglase kaubanduse kohvik. Ehkki põhirõhk oli tänavu Gruusia, Moldova, Ukraina ja Afganistani kultuuri ja probleemide tutvustamisel, sai teavet palju rohkematelt aladelt. Väljapanekute tutvustajateks olid enamjaolt noored inimesed – annaks Jumal, et nende lootusrikas teotahe aastatega ainult süveneks.
Vastavalt Maailmapäeva selle aasta teemale «Abistav Eesti» keskendus Misjonikeskus oma väljapanekus Rael Leedjärve tööle Keenias aidsiorbudega ning eestlaste võimalusele kaasa lüüa ehitustalgutel Ingeri kiriku kogudustes. Ka tänavu oli Misjonikeskus ainus esindatud kristlik organisatsioon.
Ilm ei soosinud eriti tänavust üritust, kohatine vihm mõjutas külastajate hulka. Siiski leidsid Misjonikeskuse väljapaneku juures aset mitmed sügavamadki vestlused ning küsiti juhatust, kuhu pöörduda kodutute probleemiga või kuhu annetada kasutatud rõivaid. Huvi pakkus ka hõimurahvaste teema.
Trükitud materjalidest oli Misjonikeskuse infovoldiku kõrval populaarseim ajaleht Eesti Kirik. Paistis, et asi polnud mitte talgutööteemalises artiklis või konfessionaalses kuuluvuses, vaid väljaande selges ja lihtsas pealkirjas. Kuue kohaloldud tunni jooksul võis kogeda, et inimesi huvitab organisatsioon nimega Eesti Kirik. Olgu Jumal meile armuline sellise ülesehitamisel!

Piret Riim

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)