Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Kõik oled Sina teinud me õnneks heldesti…

22.12.2004 | | Rubriik: Esileht

Paljudele emerituuris olevatele vaimulikele, nende abikaasadele, leskedele, aga ka pensionieas kirikumuusikutele on küllap juba harjumuseks saanud, et advendiajal kogunetakse üheskoos jõululaua ümber.
Aastaid korraldas emerituuri jõulupidu Diakooniakeskus ja peopaigaks oli Tallinnas Tehnika 115 asuv Diakooniakeskuse maja. Keskust enam pole, ent nõnda head tava ei või unarusse jätta.
Sel aastal avas pidulistele lahkelt oma uksed Nõmme Rahu kogudus. Seal kogunesidki neljapäeval, 16. detsembril jõululaua ümber need eakad mehed-naised, kes aastakümneid jumalariigi heaks tööd teinud – olgu siis jumalasõna kuulutades ja sakramente jagades või orelimuusika ja lauluga teenides.
Tulijaid oli erinevatest Eestimaa nurkadest, Antslast ja Saaremaaltki, kuid eks vanemas eas nõua talvine kodunt väljatulek ettevõtlikkust igaühelt, vahemaast sõltumata.
Jõulupeo avasõna ütles ja alguspalve pidas peapiiskop Jaan Kiivit. Peolisi tervitas ka Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander. Üheskoos mõeldi palves neile, kelle kohad laua ümber tühjaks on jäänud: läinud aastal kutsus Jumal enese juurde Elmar Kulli ja tema abikaasa Liilia Kulli, Linda Reinvalla ja Evald Saagi.
Kirikumuusika Liidu poolt lausus tervitussõnad Aivi Otsnik ning musitseerisid Sigrid Põld ja Katrin Kaljuste. Muusikalist külakosti tõid ka Varju Kunz ja Ines Vohlbrück. Kehvadele tee- ja lumeoludele vaatamata jõudis kohale jõuluvana ja tema muhe jutt tõi naeratuse kõigi näkku.
Emeerituste-poolse tervituskõne pidas vanuse poolest noorim, õpetaja Toomas Paul, kelle kõne oli ehe näide sellest, et Jumalalt saadud mandaat teenida ja kuulutada ei ole kuidagi seotud pensioniea ega meie aastatekoormaga – seda ülesannet saab ja tuleb meil täita seni, kuni on elu.
Kohaletulnuid kuulata oleks tahtnud rohkemgi: nii sõnavõtte, laule kui ka isiklikult, omavahel laua ääres öeldut. Jõulurutt näib aga olevat saanud advendiaja lahutamatuks osaks. Ühisfoto tehtud, asuti tõtates teele.
Mis muud kui kaunist jõuluaega kõigile, kes tulla said, aga ka kõigile neile, kes tervisehädade tõttu ehk muul põhjusel koju jäid! Ja kui Jumal lubab, siis kohtumiseni aasta pärast!
Annika Sipos

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)