Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirik ei jää Väike-Maarja noortele võõraks

31.08.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Tiit Lastikule meeldib Väike-Maarjas ja ta on siinses koguduses leidnud endale teise kodu.  Rita PuidetVäike-Maarja kogudus rõõmustab noore töötegija üle.
Väike-Maarja on omaks võtnud ja koguduse juurde tee leidnud Alatskivilt pärit Tiit Lastik pärast seda, kui asus 2007. aastal õppima siinsesse õppekeskusesse.
Talle meeldib laste ja noortega tegelda, juba põhikooli ajal aitas ta noorematel koolikaaslastel õppetükke teha ja asendas vajadusel ühiselamus kasvatajaid. Koos lastega koristas ta ka pärast tormi kirikuaeda langenud puuoksi.
Koguduse hooldajaõpetaja Enn Salveste ütleb, et tegu on silmapaistva noore mehega, kes on teinud koguduses kirikumehe ja kellamehe tööd ning kuulub möödunud aastast koguduse nõukogusse.
Noormehe kutsus kirikusse koguduse juhatuse esimees Heli-Liivia Komp. Tiit ütleb, et saab kirikust rõõmsa meele ja südamerahu.
Kui kevadel lõpetas lastetöö Milvi Selberg, oli Tiit Lastik nõus töö üle võtma. Ta läks koolitusele usuteaduse instituuti, koolitus lõpeb novembris.
Selleks ajaks on ka lõppenud kokapraktika kodukohas. Enn Salveste vaatab noormehe poole lootusega ja usub, et ta suudab ennast ka uues ametis tõestada.
Heli-Liivia Komp arvab pühapäevakooli kogunevat kümmekond last. Võib olla, et vanale tuttavale sisule otsitakse uus nimi ja tundegi ei hakata pidama pühapäeval, selle otsustab koguduse nõukogu koosolekul.
«Noored ootavad noori,» ütleb juhatuse esimees, kel jätkub noormehe aadressil vaid kiidusõnu. Tiit Lastikul on veel üks huvi – ta õpetab Väike-Maarja rahvamajas soome keelt.
Rita Puidet 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)