Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

«Kirgmaastik» jõudis plaadile

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudis / Number:  /

Muusikaline kirgmaastik kulgeb mõtisklevas meeleolus ja paneb märkama viimselt olulisi asju.Kahe vaimuliku, Urmas Nageli ja Sakarias Leppiku muusika austajatele saabus viimaks rõõmusõnum – kahe mehe loominguga plaat on valmis.
Urmas Nagel ise tunnistab, et tõtt-öelda on ju mõlemal muusikat ja lugusid veel mitme helikandja jagu, aga möödunud aastal hakkasid esimesed mõtted plaadiks koonduma.
«Eks me ole aastaid eraldi laulnud, nüüd üha rohkem koos,» räägib ta kohtumistest, mis muutunud üha tihedamaks, vaatamata sellele, et üks toimetab palju ühes Eesti otsas, Räpinas, ja teine teisel pool vett Hiiumaal.
«Kui mina noor mees veel olin,» ütleb Lepik muigvel sui, «eks sai juba siis Urmase muusikat kuulatud ja nauditud. Nüüd oleme kokku kasvanud, ju meil on need ühised väärtused ja maailmanägemine, millelt koos edasi minna.»
Loomingulisest palangust kõneldes ütleb Nagel, et tavaliselt jõuab ta muusika või sõnadeni omaette olles.
«Viiekümneselt on hea tasapisi toimetada, ei ole vaja enam midagi tõestada või mõelda, kuidas edasi. Teed lihtsalt muusikat. Sorid oma vanades asjades. Praegu on mul näiteks terve hulk tekste ja ma mõtlen, mis nendega edasi saab … Eks ole näha.»
Sakarias Leppik ei tea kunagi, millal teda inspiratsioon tabab. «Mõnikord on nii, et ärkad öösel, laup higine, ja püüad kiirelt noodipaberit leida, et viis üles tähendada.»
«Kirgmaastik», mis on saanud pealkirja ühe samanimelise loo järgi, salvestati maikuus. «See oli meie õnn, et saime kasutada niivõrd häid tingimusi ja Arvo Urbi juhendamist,» kirjeldab Urmas Nagel.
Kristiina Nageli ja Janar Raidla kujundatud plaadil on 15 lugu, Nagel ja Leppik on viisistanud nii oma tekste kui tuntud eesti autorite luulet. Ja tulemus on nauditav.
Mari Paenurm