Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Kes suudab teha head

05.12.2012 | | Rubriik: Kultuurielu

Ilmunud on kauni kujunduse ja teostuse ning rikka sisuga Janek Mäggi ja Jüri Arraku ühisraamat «Pind ja palk» (välja­andja Janek Mäggi).

Raamatu pealkiri viitab nõustumisele Jeesusega, kes ütleb evangeeliumis, et märka pigem palki oma silmas, mitte ära otsi pindu teiste silmis.
Tagasihoidliku kaanega «Pind ja palk» sisaldab Vikerraadios Janek Mäggi peetud 119 hommikupalvust aastatest 2007–2012 ning Jüri Arraku 50 vaimuliku sisuga maali ja graafilist lehte aastatest 1964–2012.
Raamatu eessõnas kirjutab Toomas Paul: «Kaks kanget rahvameest on avanud oma südame ning tunnistavad südikalt ja sütitavalt oma usku. Selle maa keeles.» Jüri Arrak, keda seob autoriga 14 aasta pikkune mõttekaaslus, avaldab lootust, et «minu maalid ja graafika toetavad Janeki hommikupalvusi ja nende sisulist mõtet».
Tõsi see on. Raamatut sirvides ja seda lugema asudes ei teagi esiti, kas pilk peatub enam Jüri Arraku meisterlikel töödel või Janek Mäggi kütkestaval sõnal. Nauditava koosluse moodustavad nad koos.
67. palvuses on read: «Rikas on inimene, kes suudab teha head. Veel rikkam on inimene, kellel on pidev tahe head teha. Sest Jumal vaatab esmalt südamehoiakut, alles seejärel reaalset tegu. See, kellel on palju ja annab palju, teeb vähem, kui see, kellel on vähe, kuid annab kõik.»
Aitäh teile, Issanda ustavad sulased Janek ja Jüri, imelise raamatu eest kaasteelistele kinnituseks nende rännakul!
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)