Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kannatuse pühapäev

02.04.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kannatuse pühapäevaga algab suure nädala lõpuni jätkuv kannatusaeg. Sel ajal mõeldakse kirikus Kristuse kannatustele siin maailmas. Jumal lasi oma Pojale raskusi osaks saada selleks, et meie võiksime nendest vabaneda. Jeesus pidi taluma neid raskusi, mida meie iga päev talume, ja selle tõttu mõistab ta meie elu vaevu ja muresid.
Kristus kannatas selles maailmas seetõttu, et tema kaasaegsed ei mõistnud tema olemust ega ülesannet. Sama peavad sageli ka tänapäeva kristlased kogema, kui nad oma usust tunnistavad: maailm ei võta seda tunnistust vastu, vaid naerab ja pilkab. Kristus läks ometi edasi ja nii võime temale toetudes meiegi edasi minna.
Kristus kannatas inimliku kadeduse pärast, sest rahva juhid ja õpetajad kartsid, et Jeesus võtab ära nende positsiooni ja sissetuleku allika. Nii peab ka tänapäeva inimene sageli kogema inimlikku kadedust, mis seab tõkkeid neile, kel elus hästi läheb. See võib lõpuks teha palju halba ja kurja. Kui palju sõdu on alguse saanud sellest, et üks rahvas on olnud kade teise peale! Kadedus toob elus kaasa kannatusi.
Kristus kannatas, et meie võiksime oma raskustes pilgu tema poole tõsta ja temalt abi paluda. Jumal annab meile oma Poja kannatuste ja surma pärast meie eksimused andeks ja avab meile tee igavesse ellu, kus pole enam selle maailma kannatusi.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)