Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kahe riigi kodanik

07.11.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Riigi kodanikuks olemine annab inimesele alati teatud eelised selles maailmas. Riik, mille kodanikud oleme, kannab meie eest hoolt nii kodumaal olles kui ka välismaal viibides. See annab elule turvatunnet. Olles kodanikud oleme alati oma riigi ja rahvuse esindajad maailmas. Nii otsustatakse mujal eestlaste üle just meie tegevuse ja käitumise põhjal.
Kristlane on lisaks sellele, et ta on maise riigi kodanik, ka Jumala riigi kodanik. Ristimises võetakse inimene Jumala lapseks ja Jumala riigi kodanikuks. See on parim kodakondsus selles maailmas, sest Jumal on kõikjal ja näeb kõikjal oma lapsi. Ükskõik, milline eluprobleem meil ka poleks, võime alati pöörduda Jumala poole ja saada temalt abi. Ta kuuleb meie palveid, aitab meid meie muredes. Jumal kannab inimese eest hoolt paremini, kui suudab kanda ükski maine riik.
Jumala lastena aga oleme tema tunnistajad ka maailmas. Meie elu ja käitumise põhjal otsustavad paljud inimesed kiriku üle. Seega kutsub Jumala riigi kodanikuks olemine meid elama oma elu nii, et annaksime hea tunnistuse usust.
Jumala riigi kodanik peab kannatama ka selle maailma kodaniku raskusi. Kristlase ellu kuuluvad samuti probleemid ja mured, kuid usklik võib alati loota Jumala abile. Nii annab jumalariigi kodakondsus meile turvatunde ja lootuse tulevikule.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)