Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jumala käed ja jalad

22.06.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Lahtiste uste päeval osalejad ootavad ekskursiooni algust. Joel Siim
Kaks nädalat tagasi, kui sirelid oma joobnustava lõhnaga kevadele viimast emotsionaalset vinti peale keerasid, et teatepulk suvele üle anda, korraldas Harju-Madise kogudus kirikus lahtiste uste päeva «Jumala käed ja jalad».
Sarnast ettevõtmist on koguduse õpetaja Joel Siimu sõnul katsetatud Keilas ja kindlasti soovitab ta suvel säärast teenimisviisi ka teistele kogudustele. «Vähem formaalne ettevõtmine toob rahvast kirikusse,» kinnitab Siim, viidates jutule kiriku kõrgest lävepakust.
Tema soov koos mõtte algataja ja teise korraldaja Rita-Ülle Viirlaiuga oli kutsuda inimesi kiriku juurde tavapärasest veidi erinevalt: lisaks pühapäevasele jutlusele pakuti saabujatele kohvi ja teed, pärast teenistust oli kirikut tutvustav ekskursioon, lapsed meisterdasid putukaperekonda ja vaatasid nukunäidendit «Kadunud poeg».
Rita-Ülle käis kevadel kursusel eesmärgiga taastada koguduses pühapäevakool ja alustuseks värviti nüüd koos lastega eriliste pliiatsitega kive – valmis putukaperekond. Üldse räägiti sel pühapäeval palju perest, üksteise aitamisest ja hoolimisest.     
Nõva koguduse diakon Peeter Krall kirjutas suhtlusportaalis Facebook: «Käisin, kuulsin ja nägin… Väga rõõmus takkajärele, et minna otsustasin. Tänud südamest Joelile ja koguduse töötegijatele, kes päeva nii sisukaks muutsid!»
Kuigi päev läks Joel Siimu sõnul liiga pikaks, jõudis pühakotta Jumalaga lähemat tutvust tegema ka neid inimesi, kes harilikult kirikuteed ette ei võta.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)