Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

27.08.2008 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest!
1Pt 5:7

Selle lause puhul võib tekkida küsimusi. Kuidas saab ilma muretsemata elada – ma pean ju ometi tööd tegema? Kas Jumal tõesti meie eest hoolitseb, ja kuidas? Kuidas oma muresid Tema peale «heita»?
Eesti kõnekeeles tähendab muretsemine tõesti ka hankimist ja hoolekandmist. «Muretsetakse» endale töökoht ja eluase, mööbel tuppa ja lapsedki. Aga siin on jutt muust. Muretsemine on kõige sellega kaasnev tarbetu hingeline lisakoorem. See tekib hirmust homse ees ja usaldamatusest. Ta rõhub maha, viib rõõmu ja hävitab tervisegi.
Ka Jeesus hoiatas: «Ärge siis hakake muretsema, öeldes: «Mis me sööme?» või «Mis me joome?» või «Millega me riietume?» Sest kõike seda taotlevad paganad.» (Mt 6:31–32) Seega iseloomustab muretsemine inimesi, kes Jumalat ei tunne.
Muretsemise vastumürk on usaldus. «Teie taevane Isa teab ju, et te seda kõike vajate,» jätkas Jeesus. Kas need sõnad väärivad usaldust?

Aare Kimmel

4 kommentaari artiklile “Jumala hoolitsus”

  1. Sakkar ütleb:

    Mis on elu ilma Jumalata? Ei midagi, sest siis oleme surnud.Aga elav Jumal annab meile tõesti väe elada muretsemata ja kerge meelega.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)