Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala armastuse ohvritee

15.02.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Saabuv pühapäev valmistab meid astuma paastuaega, mis nädala pärast kolmapäeval algab.
Jeesuse avalik tegevus jõuab pöördepunkti. Päästja alustab teekonda Jeruusalemma, vastu kannatusele ja surmale. See tee pole Jeesuse jaoks kerge, sest ta peab kogema selle maailma kurjust, ebaõiglust ja omakasupüüdlikkust. Kuid just sellel teel Inimese Poeg kirgastatakse. Just kannatuse tee annab Kristuse elule erilise tähenduse.
Jeesus oli valmis kannatama patuste inimeste päästmiseks. Selleks, et teised saaksid õigeks, oli Kristus valmis võtma kogu maailma patu oma õlule. See koorem oli kõige raskem, mida keegi kanda suudab, aga Jeesus oli valmis selle oma õlule võtma. Issand suutis seda, sest ta armastas inimesi. Vaid see, kes armastab, on valmis loobuma kõigest enda omast teiste inimeste hüvanguks. Selline loobumine annab tähenduse Jeesuse elule.
Issand suutis kõrbekiusatustes vastu pidada, ta ei andnud järele selle maailma ahvatlustele, millele meie sageli järele anname. Ta suutis kõndida ka teel, mis viis pühasse linna, teades, et see tee lõpeb ohvrisurmaga.
Saabuv paastuaeg kutsub meid mõtlema sellele, et Issand läks raskele teele ka meie pärast. Ta loobus kõigest, et meie võiksime saada lepitatud Jumalaga. Õige paast on see, kui mõistame oma südames Jeesuse ohvritee tähendust meie jaoks ja teeme oma elus sellest vajalikud järeldused ning parandame meelt ja elame uut elu.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)