Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kiusatuste võitja

22.02.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Saabuval pühapäeval võime mõelda kiusatustele. Neid on igaühe eluteel omajagu. Nii olid ka Jeesusel kõrbekiusatused, mis olid nii inimlikud.
Jeesus paastus kõrbes 40 päeva. Seejärel tuli esimene kiusatus teha kivid leibadeks, mis tähendas Jumala ande enda hüvanguks kasutamist. Teine kiusatus tähendas liigse riski võtmist ja kolmas raha nimel elu missioonist loobumist. Jeesus suutis Jumala Pojana neile kiusatustele vastu seista ega andnud saatanale järele. Kristus võitis kiusatused.
Meil on oma kiusatused. Need sõltuvad inimesest ja saatan leiab kergelt üles igaühe kõige nõrgema koha. Paastuaeg on selleks, et võiksime kiusatuste vastu võidelda ja oma elu paremaks muuta. Ise me seda ei suuda, aga hea on teada, et Jeesus, kiusatuste võitja, on meid eluteel aitamas. Jumala Püha Vaim näitab meile meie pattu ja muudab meid paremaks.
Võime pidada silmas Jeesuse kannatusi ja mõelda, mida tema pidi üle elama selleks, et meie võiksime saada vabaks patust. Ta kannatas ju meie süütegude pärast. Tema läbi võime saada vabaks, aga see annab meile ka ülesande muuta oma elu.
Nii ongi paastuaeg meile antud selleks, et võiksime oma elu muuta. Võime nii mõnegi halva või omakasupüüdliku teo jätta tegemata ja teha selle asemel head teistele. See ei ole alati sugugi lihtne, kuid Jumala abiga õnnestub ennast muuta.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)