Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Järvakandis tänatakse soome sõpru

17.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Järvakandi Pauluse «nukukirik» ehitati tänu inimeste usulisele vaimustusele ja suuresti soomlastest sõprade abiga.  ArhiivJärvakandi Pauluse kogudus tähistab 21. augustil kiriku valmimise 15. aastapäeva, külla oodatakse sõpruskoguduste esindajaid.
Väike, 33 liikmesannetajaga kogudus ootab sõpru Soomest Juva kogudusest ja Saksamaalt Waabsi kogudusest külla, koos osaletakse Läänemaal missiol «Laul ja vabadus», ütleb koguduse hooldajaõpetaja Mihkel Kukk.
Pühapäeval oodatakse koguduse liikmeid ja külalisi jumalateenistusele juba kell 10 hommikul. Pidupäeval jutlustab peapiiskop Andres Põder ja annab kahele kiriku ehitust ja kogudust toetanud soomlasele üle EELK tänukirja.
Ükski õige pidu ei saa läbi ilma muusikata. Kell 13 on kirikus vaimuliku muusika kontsert «Jumalaema palve». Õigeusu kirikumuusikat esitab Credo meesansambel.
Õpetaja Mihkel Kukk kiidab koguduseliikmeid kui aktiivseid ja tublisid inimesi ning häid lauljaid. Kaks korda kuus toimuvatel jumalateenistustel osaleb keskmiselt 15–20 inimest, vahel natuke vähem, vahel rohkem.
Koguduse liikmed elavad kõik kohapeal ja neil jätkub hea koostöö vallavalitsusega.
Säilinud on kohalik gümnaasium, kuid puudub eestvedaja, kes laste ja noortega vaimulikku tööd teeks.
Järvakandi kui klaasipealinna tähtsus on aja jooksul hääbunud, kuid metsade ja soode keskele alevikku elama jäänud inimesi paelub aktiivne seltsielu, kinnitab Kukk.
Et Järvakandi Peetri kirik (nüüd Kehtna Peetri kirik), 1854. aastal ehitatud Rapla abikirik, jäi alevist 17 km kaugusele, algatas kiriku ehituse tühjaks jäänud alevivalitsuse majja vallavolikogu esimees ja koguduse juhatuse esimees Tõnu Saar.
Pühakoja projekteeris arhitekt Illar Kannelmäe. Hoonele lisati eeskoda koos kellatorniga.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)