Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ilmus heebrea keele õpik

28.09.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

 25. septembril toimus Tartu ülikooli usuteaduskonna ruumes John E. A. Sawyeri raamatu «Piibliheebrea keel algajale» esitlus.
Esitlusel ütles õppetooli dotsent Urmas Nõmmik, et eesti piiblilugejad on saanud olulise esmaabivahendi, emakeelse heebrea keele õpiku.
Õpiku tõlkija Jürnas Kokla meenutas heebrea keele õpetamise ajaloost mõndagi isiklikult kogetut. Ta rääkis, et tal oli alguses väga raske leppida EELK Usuteaduse Instituudi üliõpilaste nõudmisega eestikeelse õppevahendi järele. Ent tagantjärele on ta neile tänulik, sest nii järk-järgult tõlge valmis ning nüüdseks raamatki. J. Kokla loodab, et õpiku kasutamisest saab alguse sügavam teoloogia tundmine järgnevatel aastakümnetel, sest emakeelne õpik on luksus.
Emeriitprofessor Kalle Kasemaa meenutas 1980ndaid, mil UI suutis olusid trotsides luua õppeasutuse toimetiste sarja ja anda välja (riigiorganite etteantud mahus) heebrea keele vormiõpetuse raamatu (Kristiina Kross, «Heebrea keele õpik algajaile»). John E. A. Sawyeri raamatu on toimetanud Marju Lepajõe ja Amar Annus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)