Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Enn Soosaare tekstid on raamatusse köidetud

22.02.2012 | | Rubriik: Kultuurielu

Raamat hõlmab eesti rahvuskultuuri silmapaistva mõtleja Enn Soosaare esseid ja artikleid aastaist 2000–2009.

Tekstid on ilmunud Eesti Päevalehes, Postimehes ja Diplomaatias. Lisaks ilmub tervikuna Soosaare pikem essee «Nuripidine aastasada. Ajast, isast ja teistest».
Võime uhkust tunda pikka aega meie juhtivaks kolumnistiks olnud Soosaare erudeerituse üle ajaloos ja poliitikas, filoloogias, filosoofias, kaunites kunstides. Tal oli oskust analüütiliselt kirjutada nii valimistest kui ka demokraatiast, Eesti venelastest, usust ja kirikust, elu mõttest ja surma tähendusest, Eesti vabariigi esimese iseseisvuse ajast ja meie praegusest riigist, loodus- ja kultuurihoiust, demograafiast ja maailma tulevikumuredest.
Kõigi nende eriteemaliste esseede sisuks oli Eesti nimel mõtlemine ja võitlemine.
Raamatu saatesõnas ütleb kirjanik Ülo Tuulik: «Enn Soosaar jääb meie tänulikku isiklikku mällu ning objektiivsetesse teatmeteostesse kui anglo-ameerika kirjanduse esitundja ja -tõlkija, Eesti iseseisvuskümnendite silmapaistvaim ühiskonna analüütik ja viljakas esseist, eetiline ja moraalne püsiautoriteet.
Väärikas tagasihoidlikkus, intelligentsete maneeridega varjatud sisemine vastuhakk saatusele, vähimagi enese eksponeerimise välistamine tegid tema elust erilise modus vivendi, mille õige nimi olnuks kangelaslikkus, aga mille ta suutis meie mällu jätta suursuguse ja väärika eneseületamisega.»
Ostusooviga võib pöörduda ka kirjastusse: sejs@sejs.ee, tel 660 1894.
Eesti Kirik

 Enn Soosaar
Esseed ja artiklid.
Nuripidine aastasada
Väljaandjad: Enn Soosaare sihtasutus ja kirjastus SE&JS
528 lk, (sh 24 lk fotosid), kõvakaaneline köide

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)