Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Emadepäev on üks ütlemata tore päev

14.05.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna Toomkooli emadepäeva kontserdil Toomkirikus lauldi, loeti luuletusi ja mängiti pilli. Kirikus valitses rõõmus elevus nagu ikka siis, kui palju lapsi koos on.

Vaimulikus osas teeninud kooli kaplan õpetaja Urmas Viilma rääkis Aadamast ja Eevast ning tuletas meelde, et kõige esimene ema oli Eeva. Emadepäeva kõrval on olemas isadepäev ja ka vanavanematepäev, kuid veel ei ole ristivanematepäeva. «Ema ja ristiema ülesanne on peaaegu sarnane kooliõpetaja omaga – hoolitseda ja seista hea selle lapse eest, kes tema hoolde on antud,» ütles Viilma ja lisas, et me kõik oleme Jumala kingitused, oleme kingituseks oma emale, vanematele, ja nemad on kingituseks meile. «Peaksime olema tänulikud, et meie hoolde on nii kallid kingitused antud.»
Toomkooli direktor Egle Viil­ma ütles, et emarolli üle on läbi aegade palju arutletud. On leitud, et ema võiks olla kodune, siis aga, et ka naistel peab olema võrdne võimalus tööl käia, karjääri teha ja meelt lahutada. On aga asju, mis ei muutu: ema soojus, muretsemine, mõistmine, andeks andmine, emaarmastus. Direktor tänas kooliõpilaste emasid, vanaemasid ja ristiemasid, aga ka kooliõpetajaid, kes on nagu suure pere emad.
Kontserti, kus esinesid kõikide klasside õpilased, juhtisid väga tublilt III klassi õpilased Anette Merivee ja Aleksander Leetmaa. Emadepäeva kontserdi panid kokku ja lapsi juhendasid õpetajad Kaja Post, Riina Lõhmus, Maret Alango ja Mai-Liis Mäeväli. Oli üks ilus ja südamlik tund Toomkirikus.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)