Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Agu Kaljuste ootab kohtumist südamevärinal

21.10.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Sel nädalavahetusel saavad Audrus taas kokku EELK koguduste juhatuste esimehed, et kolme päeva jooksul koos kogemusi ja mõtteid vahetada.
Valitakse ka aasta juhatuse esimees. Möödunud aastal sai selleks Agu Kaljuste Hageri Lambertuse kogudusest. Kaljuste, kes on lapsest saadik kogudusetöös ja puhkpillimängus kaasa löönud, ütleb, et kui juba pühapäeval kirikusse tulla, siis pole seal mõtet niisama olla. Alati on ülesandeid, mida enda peale võtta, ja Agu Kaljustel on neid aegade jooksul ehk aina rohkemgi tulnud. Üle jõu pole midagi käinud. Koostöö õpetajaga, kogu kirikuga on tema jaoks elu loomulik osa.
Väärika tunnustusega kaasnenud EELK toetusfondi poolt finantseeritud reisist pühale maale kõneleb töötegija parimate mälestustega. «On ikka vapustav käia paigus, mille kohta Piiblist oled lugenud. Nüüd saad midagi rohkemat kui ettekujutus. Kõik muutub ehedamaks ja tuleb lähemale.» Ka räägib Kaljuste, et reisi giid oli soome keelt kõnelev juut, arheoloog, kes ise ligi 20 aastat sealsetel väljakaevamistel osalenud, ning tema teadmised Vana ja Uue Testamendi ajastust olid muidugi märkimisväärsed.
Tänapäevase kiriku kuulutustöö märksõnaks peab Agu Kaljuste tööd noortega. Majandusraskused ja eemaldumine kristlikest väärtustest on kahjuks üsna igapäevased asjad. Kuid peab leidma keele ja vahendid noorte jaoks. Hea näitena nimetab ta Hageri kogudusest kasvanud Saku noortetööd nimetusega ESIK.
Lähenevat koguduste juhatuste esimeeste kokkusaamist ootab korraldustoimkonda kuuluv Kaljuste aga südame värinal ning on rahul, et mõttekaaslasi on kogunemas hulgaliselt – alanud nädala seisuga on esindatud 96 kogudust üle Eesti.

Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)