Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piibel – Jumala ilmutus 5. osa

/ Autor: / Rubriik: Järjejutt, Teoloogia / Märksõnad:  / Number:  /

5.
Kui Jeesus ise pärast surnuist ülestõusmist kord seletas kahele jüngrile Vana Testamendi ennustusi enda kohta, tunnistasid nood hiljem, et nende süda põles, kui nad ta selgitusi kuulasid (Lk 24). Pühakirja Autor selgitas pühakirja, ja see pani kuulajate südamed põlema.
Ehk oled sinagi mõnda jutlust või pühakirja seletust kuulates tundnud, kuidas su vaim süttib ja elustub, teist seletust kuulates aga seda ei toimu, kuigi kõik, mida räägitakse, on õige.
Kui kuulajad PKKd kuulates vahel midagi sarnast on kogenud, siis ilmselt on Piibli Autor saanud midagi nende saadete kaudu edasi anda – hoolimata saate tegijate puudulikkusest. Et ka mina siin vahel olen, sellel on suhteliselt väike tähtsus – olen siis nagu juhe, mille kaudu telefon ja internet majja tulevad.
 Juhet on vaja, aga juhe on ainult edasiandja. Samasuguseks «juhtmeks» saab teiste jaoks olla iga kristlane. Just nii Jumal töötabki – puudulike inimeste kaudu. Ta tahab töötada ka sinu elus ja sinu kaudu, kuigi sinagi oled puudulik inimene.
Lõpetuseks – Jumal on see, kes tegutseb. Meie inimestena saame olla ainult kaastöölised igaüks omal kohal ja oma võimeid rakendades. Ja see on suur eesõigus meile kõigile. Veel kord tänu Jumalale kogu ta armu eest, ja kõigile kaastöölistele!
(Lõpp.)
Aare Kimmel

Ettekanne saatesarja «Piibel kaanest kaaneni» tänukonverentsil 24.3.2012 Rannamõisas.