Villem Reimanile pühendatud õpilastööde konkurss

/ autor: ek / rubriik: Teated / ilmunud:  /

Villem Reimani Kolleegium kutsub ajalooõpetajaid ja ajaloost huvitatud koolinoori keskenduma Villem Reimani 150. sünniaastapäeva eel suurmehe uurimisele.
Villem Reiman oli ühe põlvkonna vältel, aastail 1890–1917, üks eesti rahvuskultuuri mõjukamaid tegelasi, kes lõi kaasa haridus- ja kirikuelus, karskusliikumises, ajakirjanduspõllul arvamusliidrina, kirjanduskriitikuna, ajalookirjutajana. Teda nimetatakse teadusliku ajaloolise mõtteviisi algatajaks eestlaste hulgas. Reimani peamine elu- ja tööpaik oli Kolga-Jaani, ent tema tegemised ja tema mõju ulatus üle tookordse Eesti.
Esseekirjutajatele ja uurimistöö koostajatele võiks huvi pakkuda selle ajastu ja selle juhtivate tegelaste ees olnud ühiskondlik-kultuurilised põhiprobleemid, mille pärast muret tunti ja mille üle vaieldi, milliseid lahendusi pakuti jms. Oli seal ka midagi sellist, mis veel tänapäevalgi päevakorras püsib? Kuidas on tänane eesti koolinoor seotud tookordsete suurvaimudega?
Konkurss toimub kahes kategoorias: uurimistöö ja essee. Konkursile on osalema oodatud gümnaasiumi (10.–12. klass) ja kutsekoolide õpilased ning nende juhendajad. Osavõtt tuleb eelnevalt registreerida: VillemReiman150@hot.ee. Tööd peaksid hindajateni jõudma selle aasta lõpuks. Mõlemas kategoorias esitatud töid hinnatakse 9. märtsil 2011. Paremate tööde esitajad saavad rahalise autasu.
Vaata lähemalt konkursi tingimusi http://www.eas.edu.ee 
Eesti Kirik