Viljandi Jaani kogudus tähistab konverentsi ja kontserdiga frantsiskusepäeva

/ autor: ek / rubriik: Teated / ilmunud:  /

Pühapäeval, 4. oktoobril kell 14 toimub Viljandi Jaani kirikus III frantsiskusepäeva konverents «Konkurentsist koostööni – kriisijärgse ühiskonna võimalusi».
Konverents on ajendatud ühiskonnas toimuvate protsesside mõistmisest ja mõtestamisest. Arutletakse selle üle, kas ja kuidas suudame väärtustada inimsuhteid, mille aluseks pole mitte tarbimine, vaid loovus, mitte konkurents, vaid koostöö, ning saada poliitikute või pankurite poolt manipuleeritavate objektide asemel mõtlevateks, otsustavateks ja vastutavateks subjektideks.
Ettekannetega astuvad konverentsil üles Arne Hiob, Ülo Vooglaid, Madis Mädamürk, Kalle Küttis ja Meego Remmel.
Kell 18 algaval kontserdil musitseerib klaveriduo Mati Mikalai – Kai Ratassepp. Kavas on muu hulgas kaks Ferenc Liszti pala – «Püha Franciscus kõneleb lindudega» ja «Püha Franciscus kõnnib lainetel». Kontserdiga tähistab Jaani kogudus klaveriaastate lõppu.
Assisi püha Franciscus sündis rikka siidikaupmehe pojana, kuid loobus pärandusest. Ta elas kodutuna kerjates ja jutlustades, asutas frantsisklaste ordu. Tema surmast möödub 783 aastat. Viljandi Jaani kiriku rajasid aastail 1466–1472 frantsiskaani mungad kloostrikirikuna, mis oli algselt pühitsetud pühale Franciscusele.