Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viimsi kogudusel noor õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

«Viimsi koguduse seis, kus pole oma õpetajat, on tänaseks lõppenud ning ka koguduse majanduslikud raskused on seljataga,» sõnab viimaseid päevi Viimsi koguduse hooldajaõpetaja Jaan Tammsalu.
Alates 17. augustist asub Viimsi kogudust teenima juulis ordineeritud Mikk Leedjärv, oli Viimsi koguduse nõukogu ühehäälne otsus.
Esialgu jätkab ta õpetajaameti kõrvalt ka Tallinna Jaani koguduse noortetöö juhtimist, kuid kahtlemata tähendab Viimsisse teenima asumine Mikk Leedjärve jaoks n-ö uut lehekülge elus, asumist ametisse, mille poole on ta olnud teel viimased 10 aastat. Viimsi kogudus pole noorele õpetajale võõras, viimase poole aasta jooksul on ta selle teenimisel päris palju kaasa aidanud.
«Viimsi kogudusel on nüüdseks olemas kirik, minu ülesandeks saab täita see sisuga. Käima tuleb lükata kõik erinevad kogudusetöö valdkonnad, mis siiani mingitel põhjustel pole veel toiminud, ja kogudust teenida nii, nagu ma seda Jumala abiga suudan,» ütles Mikk Leedjärv.
Jaan Tammsalu tunneb heameelt, et kogudus on suurematest raskustest üle saanud, nii on uuel õpetajal kergem tööd alustada. «Kirikukassa pole enam tühi, laekunud on inimeste ja firmade tehtud annetusi. Samuti lubas Viimsi vald maksta kogudusele aasta jooksul tagasi 1 miljoni krooni suuruse võla. Jääb üle vaid loota, et ka vaimne seis läheb paremaks,» avaldas praost lootust.
Merje Mänd

11. juulil ordineeris peapiiskop Andres Põder Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus preestriks Mikk Leedjärve (vasakul, 28), kes on valitud Viimsi koguduse õpetajaks, ja Valdo Lusti (34).
11. juulil ordineeris peapiiskop Andres Põder Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus preestriks Mikk Leedjärve (vasakul, 28), kes on valitud Viimsi koguduse õpetajaks, ja Valdo Lusti (34).
Mikk Leedjärv oli sel aastal ainus pastoraalseminari lõpetaja. Valdo Lust, kes töötab Lõuna Politseiprefektuuris politseivaneminspektorina, teenis varem kogudusi Inglismaal. Tema õppis pastoraalseminari aegade suurimas, 12. lennus. Foto: erakogu