Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viimsi kirikus on avatud uus näitus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Naima Neidre isiknäitus «Rändavad mõtted» on avatud 27. maini.
Kunstnik Naima Neidre loomingut iseloomustavad tema südamest keerduvad lood, vaated nendele lugudele ja neist hargnevale jutustusele. Tema looming on illustratiivne, vormiliselt minimalistlik, mis toetab või õigemini avab tee kunstniku ilmutusliku ja kohati unenäolise sisemaailma juurde.
Kunstnik ei ava oma tööde ja töid iseloomustavate kaemuslike pealkirjade siseilma öeldes vaid: «Mis ma oskan ütelda, tuleb endal vaadata.» Selline kunstnikule nähtav ja vaatajale saladuslik või aimatav salamaailm jääb ometi painama, kisub kaasa mõtlema ja julgustab vaatajat fantaseerima end olukordadesse, mis unenäoliselt või ilmutuslikult on tuttavad, kus on alateadlikult hoomatavad ja samas umbusku toonivad ideed.
Mõtleme maailma ümber, mõtestame teisiti. Lapsed näevad reaalsust meie mõistes ebareaalselt, kuid samas on nad avatud oma aistingu ja loomega täisealiste väljakujunenud mõttemalle muutma. Seda heas mõttes lapsemeelset uudishimulikku vaimu, tahtmist omamoodi maailma näha ja tõlgendada jätkub kunstnik Naima Neidrel õnneks küllaga.
Autonoomsed, kunstniku loomingulist elu  saatvad ideed on tabamatult joonistustes edasi antud metafoorid, millest kumab jätkuvalt läbi rõõm mängulisest peiteilmast ja tabavast professionaalsest küpsusest.
Tundub, et Naima Neidre looming peabki midagi peitma, hoidma endale ja vaid aimamisi avama ennast vaatajale. Seda eriti siis, kui vastamisi on elu argipäev ja tema varjuteater, isegi aimamatu püüdlus aimatava reaalse idee teostuse juurde on õhkõrn. See toimib läbi elukogemuse, tarkuse, alateadvuse ja meisterlikkuse jäägitu pühendumise. Ta peidab oma kunstis meisterlikku saladust iseendast ja meist.
Erkki Juhandi,
näituse kuraator