Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

VII Hugo Lepnurme muusikapäevad

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Usupuhastuspühal, 31. oktoobril saavad alguse VII Hugo Lepnurme muusikapäevad. Seekord Tartus.
Muusikapäevade korraldajad on Hugo Lepnurme Muusikaühing ja Tartu Peetri kogudus. Päevadega tähistatakse   kiriku laulu- ja palveraamatu aastat.
31. oktoobri õhtul on aga põhjust mõelda ka teenekale Hugo Lepnurmele ja reformatsioonipäevale.
Esmaspäeval, 31. oktoobril kell 19 on  koraaliõhtu. See on ühislaulmine kõigile muusika- ja laulusõpradele. Noote ja laulusõnu saab ka kohapealt. Soovitame  osaleda kavatsevatel kooridel end ette registreerida. Kaasa teenivad instrumentaalmuusikud   Saimi Kortelainen (viiul), Anna Lea Haamer (viiul), Lande Lampe-Kits (flööt), Jaan Tilgar (trompet), Bibi Lotta Ladva (tšello), Elke Unt (orel).
Teisipäeval, 1. novembril kell 19 on pühakutepäeva kontsert «Ma tulen taevast ülevalt». Esinevad Nõo Püha Laurentsiuse koguduse meesansambel ja Anneli Klaus (orel). Ettekandele tuleb mitu huvitavat koraaliseadet ja muu hulgas J. S. Bachi variatsioonid teemale «Ma tulen taevast ülevalt».
Kolmapäev, 2. november on hingedepäev. Kell 18 toimub õhtupalvus küünlavalgusega. Teenib koguduse õpetaja Ants Tooming. Kell 19 järgneb Tartu organistide kontsert. Esinevad Anneli Klaus, Elke Unt, Merle Linda Kangur, Arno Gabriel Humal.
Neljapäeval, 3. novembril kell 10–16 toimub Ines Maidre meistrikursus organistidele «Koraal ja rahvaviis töötluses». Head organistid, veel on võimalik meistrikursusele registreeruda!
Kell 19 lõpevad Hugo Lepnurme muusikapäevad orelikontserdiga «Koraali kukerpallid». Esineb Ines Maidre.
Muusikapäevi on  toetanud Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital, samuti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.  Sissepääs üritustele on vaba annetusega Tartu Peetri kiriku ajaloolise Müllverstedti oreli korrahoiu heaks. Info http://www.eelk.ee/tartu.peetri 
Hugo Lepnurme Muusikaühing on asutatud 2005. aastal. Ühingu tegevuse eesmärgiks on edendada kultuuri ja haridust, tutvustada laiemale üldsusele orelimuusikat ning jäädvustada tunnustatud organisti Hugo Lepnurme mälestust.
Hugo Lepnurm (1914–1999) oli tunnustatud organist ja kirikumuusik. Ta ühendas  ja hoidis oma õlgadel kõike, mis seotud oreliga. Oma eesmärkide täitmiseks korraldab Lepnurme muusikaühing igal aastal erinevas Eesti paigas organistide ja kirikumuusikute ühisüritusi, mille väljundiks on orelikontserdid ja õppepäevad, millest saavad osa võtta kuulajana ka praegused ning tulevased orelimuusika austajad. Muusikapäevade eesmärgiks on olla nähtav ja kuuldav toimumispaigas pakutavate kontsertide ja programmi kaudu.
Varasemad Hugo Lepnurme muusikapäevad on toimunud Põltsamaal, Kuusalus, Räpinas, Valgas, Tallinnas ja Juurus.