Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

VEEL ON VABU KOHTI! Tule koos meiega!

/ Autor: / Rubriik: Teated /

Eesti Kiriku lugejate suvereis Lätti 17. – 20. juuli 2008

Hind 2900 krooni, sisaldab mugavustega bussi reisi ajal, giidi teenuse, ööbimise hotellides koos hommikusöögiga. Palun raha üle kanda 26. maiks: SA Ajaleht Eesti Kirik  221024169298

Lisatasu eest: Turaida lossi külastus (3 Ls), Jaunmoku loss 1.50 (Ls)

Kontakt: Sirje Semm sirje.semm@eelk.ee , tel 50 40 646 või 733 7791

Väljasõit 17. juulil 6.30 Tartust Vanemuise alumisest parklast. Tagasi Eesti 20. juulil kell 20-21. Kaasa kehtiv isikut tõendav dokument!

 

1. päev

Alustame reisi Tartust ja sõidame Valka, kus teeme peatuse Jaani kiriku juures, kust läheme jalgsi üle piiri Valka Katariina kirikusse. Sealt istume bussi ja sõidame Valmierasse, kus kohtume kell 10 meie giidiga, Riia eesti kooli õpetaja Aiva Plaucaga.

Edasi sõidame Cesisesse, teeme jalgsi ekskursiooni vanalinnas ja sööme lõunat. Cesisesse on püstitatud 18meetrine Saaremaa dolomiidist mälestusmärk, mis on pühendatud Vabadussõja kangelastele. Võidusambal olevat kirja saavad eestlased lugeda emakeeles. Selles linnas värvis majaseinu noor Köler ja Püha Jaani kirikus on tema altarimaal «Ristilöömine». Cesise loss oli Liivi ordu tugevamaid kindlusi. Näeme ka Oreli liivapaljandit Cesise külje all.

Sõit jätkub Siguldasse, mida on nimetatud Läti Šveitsiks, ja Turaida lossi, kus teeme ringkäigu. Kirikud Siguldas ja Krimuldas.

Õhtuks saabume Läti pealinna, ööbimine Riias Tomo (www.tomo.lv) hotellis kahekohalistes tubades.

2. päev

Hommikusöök hotellis ja väljasõit kell 9.30. Bussiekskursioon Riias ja jalgsirännak vanalinnas juugendarhitektuuri imeilusate näidistega tutvumas.

Edasi algab teekond läbi Kuramaa ajalooliste linnade. Esimene peatuspaik on Tukumsi linna lähedal hiilgav Jaunmoku loss, mis on ehitatud 1901. a.

Edasi sõidame Kandava ja Sabile linna. Sabiles näeme viinamarjamäge ja ronime linnusemäkke. Tee ääres vaatame Abava jõe juga ja siis jõuame Kuramaa südamesse Kuldiga linna, kus käime imeilusas vanalinnas. Siiani on siin säilinud 18. ja 19. saj puitehitised. Veesoonte ja maastikukapriiside kõverdatud kitsad tänavad, puulõigetega kaunistatud uksed, katuseaknad – niisugune on ajahambast pisut näritud Kuramaa pärl. Keskajal oli Kuldiga hertsogiriigi pealinnaks. Hiline lõunasöök Kuldigas.

Tee ääres näeme Venta juga, mis on Baltimaade kõige laiem (249 m).

Õhtuks jõuame Ventspilsi. Ööbimine hotellis Vilnis (www.dzintarjura.lv)

3. päev

Ventspilsi – lillede pealinna päev. Hommikusöök hotellis. Päev algab linnaekskursiooniga vanalinnas. Pärast saab igaüks käia omal käel: puhkus liivasel mererannal, väljasõit laevaga, mereäärse vabaõhumuuseumi külastamine (rongisõit), Merepargi Ankrute rada, laste mänguplatsi külastamine, jalutamine Lõunamuulil, Liivi ordulossi külastamine. Loss on üks vanimaid (13. saj) keskaja kindlusi Lätis.  Ööbimine samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök hotellis. Kell 9 alustame tagasiteed Riia suunas. Teele jäävad Ugale kirik, üheksa mäe linn Talsi ja Kemeri väävlivee allikas. Lõunasöök Riias vabaajakeskuses Lido. Kojusõit Riia-Valga-Tartu.