Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Varstu noorteklubi kristlik kultuurilugu

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Otsisin tulutult nimetet leheküljelt selle autorite kontakt-andmeid ja seetõttu pean nüüd kriitikaga siin avalikult välja tulema.
(Vt EK 26.09.2007 ja kristlus.varstukk.edu.ee)
Otsisin tulutult nimetet leheküljelt selle autorite kontakt-andmeid ja seetõttu pean nüüd kriitikaga siin avalikult välja tulema.
Minu hinnangu kohaselt on see ettevõtmine ilmekaks näiteks projektipõhise elu hukatuslikkusest. Idee on ju iseenesest hea ja seepärast anti selle teostamiseks Euroopa Noorte programmist ka raha. Paraku ei jätkunud aga ei raha jagajatel ega ka küsijatel pädevust selle ettevõtmise teostajate võimete hindamiseks. Raha on kulutatud, asi on valmis tehtud ja suure kella külge pandud, linnuke on n-ö kirjas. Kui aga asja sisu vaatama hakata, siis oleks parem, kui see oleks tegemata olnud.
Alustagem kas või sellest, et nõnda mahukal ettevõtmisel on märgitud vaid üks retsensent, kelle nime järgi Internetist otsides ei tulnud küll kuskilt välja, et tal mingisugustki teoloogilist haridust oleks. Siis pole ka ime, kui näiteks kümnest käsust rääkima pidav lehekülg osutub hoopiski mingiks kummaliseks jehoovatunnistajate retoorika näiteks, kuid sedakorda kolmainsuse tõestamisel.
Siis veel ilmselt mõistetamatute võõrkeelsete tekstide tõlked. Mingil seletamatul põhjusel ei ole sel aastal valminud töös kasutatud mitte viimast Piibli tõlget (mis oleks virtuaalsel kujul olnud kergelt kopeeritav), vaid hoopis varasemat (jällegi jehoovatunnistajate mõju?). Ja nii edasi.
Kokkuvõtteks: on kahtlemata tore kuuluda aktiivsesse noorteringi, mida tunnustatakse üleeuroopaliste fondide rahasüstidega. Ma ainult väga loodan, et järgmiseks ei võta need noored ette kirjutada kõikehõlmavat neuroloogia või kvantfüüsika ülevaadet ega soovita siis selle põhjal teistel õppima hakata.

Jaan Nuga

Palamuselt