Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimulikud sel aastal koos kolm päeva

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Vähem kui nädal on aega EELK vaimulike iga-aastase suurkogunemiseni. Eesti Kirikule avab telgitagust Vaimulike Konverentsi juhatuse esimees Marko Tiitus.

Kuidas sujub Vaimulike Konverentsi ettevalmistus nädal enne üritust?

Marko Tiitus: Mõnusalt. Tahan kiita konverentsi juhatust – meil on piisavalt kogemusi, uusi ja värskeid ideid ning ennekõike hea meeskonnatöö. Esmakordselt toimub konverents kolmepäevasena – see on tõsine väljakutse, kuid loodetavasti saame hakkama. Olime juhatusega eelmisel esmaspäeval Villa Andropoffis, käisime üksikasjalikult läbi konverentsi programmi, tutvusime ruumidega ning proovisime järgi toidusedeli ja sauna. Oleme kindlad, et ebameeldivaid üllatusi ei tule.

Millised on viimased takistused?

Tänaseks ei ole veel kindel, kes musitseerivad pidulikul õhtusöögil – väike, kuid oluline nüanss. Tahame, et see õhtu oleks tõepoolest mõnus, pidulik ja meeldejääv, ka emotsionaalses mõttes. Kui koos on sadakond vaimulikku, siis kiriklikul tasandil on see võrreldav presidendi vastuvõtuga. Aga head muusikat kuuleme sel õhtul ilmtingimata.

Kui palju on registreerunuid, neist konverentsi liikmeid ja mitteliikmeid?

Tänaseks on registreerunud 107 inimest, neist 98 on EELK vaimulikud. See on rekordiliselt kõrge registreerunute arv. Tore oleks siiski 100 künnis ületada.

Kes on vanim, kes noorim osavõtja?

Vanim vaimulik on 84aastane ja noorim 26aastane.

Milline päevakorrapunkt ja rühmatöö on registreerimisankeetide alusel populaarseim?

Registreerumisel annavad vaimulikud oma eelistused seminaridele, mida peetakse väikestes rühmades. Tundub, et eelistused jagunevad üsna ühtlaselt. See näitab, et vaimulike hulgas on piisavalt erinevate huvide ja kogemustega inimesi. Konverentsile tullakse ilmselt erinevate ootustega ja hinnatakse erinevaid asju. See ei saakski olla teisiti – vaimulik on ka inimene. Muide, lauset «Vaimulik on ka inimene» pakkus üks ametivend kunagi konverentsi peateemaks. Mis aga kujuneb kellegi jaoks tänavuse konverentsi tipphetkeks, saab öelda tagantjärele.

Mida paned konverentsile tulijatele südamele, millele tähelepanu pöörata?

Ees seisavad olulised ja võib-olla ka pingelised arutelud uue kirikukäsiraamatu ja EELK arengukava teemadel. Selles seoses on kõnekad Pauluse sõnad möödunud pühapäeva epistlist: «Olge isekeskis üksmeelsed. Ärge mõtelge kõrgilt, vaid laske end tõmmata madalate kilda. Ärge olge oma arust targad» (Rm 12:16).

Küsis
Liina Raudvassar