Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaid hetke kestab suvi

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Eeloleval laupäeval algab kalendri järgi suvi. Kaua oodatud ja igatsetud, koolivaheaja ja puhkuste aeg.
Kiriku laulu- ja palveraamatu üks vähestest suvega seotud lauludest ütleb: «Vaid hetke kestab suvi ja kajab linnulaul, vaid silmapilguks lõhna on lillel kaunimal. Kõik eilne on kui uni, ei homset tunne ma. Kui taevast Isa tunnen, võin ikka tänada.» (KLPR 396). Niisugune pilt suvest kõlab natuke nukralt. Kas selline ongi suvi, mida pea möödnud sügisest tasahilju ootama sai hakatud? Mõnikord võib juhtuda, et inimene ootab midagi suure ärevusega, teeb plaane ja kui oodatu käes on, siis tundub see kas üdini endastmõistetavana või oodatust mõnevõrra erineva, pisema ja vähem säravana.
Nõnda võib aga kogu inimese elu muutuda rõõmutuks, üksluiseks argitoimetuste jadaks. Inimese elu ehedus ja värviküllus sõltub suurel määral tema hoiakutest, viisist, millega ta endale, teistele inimestele ja maailmale vaatab. Inimene, kes võtab talle kingitud elu pisiasju ja hetki vastu rõõmsa tänulikkusega, võib olla õnnelikum kui inimene, kes ootab vaid suuri ja säravaid sündmusi, mida enamasti jagatakse liiga kitsilt. Oskus olla tänulik on üks võtmetest, mis avab ukse harmooniale iseenda, teiste inimeste ja Jumalaga. Luuletaja Juhan Viiding on kirjutanud: «Armas taevas, palun anna hingamisepause, pausikuristiku põhja,vaikusele pikkust, vaikimiseruumi tühja, – hinge tänulikkust.»
Hea lugeja, soovin Sulle algavaks suveks hetki, mil võiksid vaadata tagasi ja mõelda, mille üle on Sul põhjust rõõmustada, mille eest ja kellele olla tänulik. Usun, et leiad seda nii enda kui oma perekonna elust, oma koguduse ja kogu meie kiriku ning eestimaalaste tegemistest. Tunne leitu üle rõõmu ning jaga seda ka teistega, täna neid, kellega oled jaganud ühiseid teid ja toimetusi.
Tänu toob rõõmu nii andjale kui saajale. Täna kogetud rõõm ja tänulikkus võivad Sind veel kaua ja kaugele kanda, võivad pakkuda tuge ja jõudu olukordades, kus üksi on raske. Soovin Sulle hinge tänulikkust, oskust rõõmustada ning tänada pisikeste ja suurte asjade eest ning seeläbi kogeda osadust Jumala ja kaasinimestega.
Tänavuse 17.–19. augustini Kambjas toimuva kristliku noortefestivali teema on samuti seotud tänulikkusega ning kannab pealkirja «Jumal tänatud!». Need on sõnad, mida tihti öeldakse, mitte alati aga ei mõelda nende tegelikule sisule. Tänades kedagi astub inimene välja omaenda mina piiratusest ning annab märku, et on märganud teise tegusid, et need on talle olulised ja tähendusrikkad, et need valmistavad talle heameelt. Ent tänu võib anda tunnistust sellest, et inimene suudab ja tahab näha palju kaugemale – ta märkab Jumalat Tema loomingus, Tema igapäevases ligiolekus ja Tema armastuses.
Kristlik noortefestival pakub võimalust õppida märkama asju ja olukordi, mille eest on põhjust olla tänulik, jagada oma kogemusi ja otsida oma küsimustele vastuseid, tänada Jumalat ning aidata teisi. Programmi traditsiooniliste osade – kontserdite, rühmatööde, palvuste ja jumalateenistuste ning spordivõistluste valik on mitmekesine. Erinevalt varasematest aastatest on festival sel korral oikumeenilisem: juba korraldustoimkonda on kaasatud inimesi erinevatest konfessioonidest. On põhjust olla tänulik, et koostöö eri kirikute vahel on nõnda konkreetsel kujul teoks saanud. Loodetavasti sillutab see teed ka edasisteks ühisteks ettevõtmisteks, ja mitte ainult noorsootöö vallas.
Selle aasta eripäraks on ka programmi lisatud lasteüritused, ikka selleks, et noored vanemad ei jääks noortefestivalist perekohustuste tõttu eemale. Loodetavasti leiab iga festivalile tulija eakohast ja huvitavat tegevust. Kohtumispaik on Kambja. Tule ise ja võta sõbrad kaasa! Kui ise tulla ei saa, siis saada sõbrad sellest hoolimata.
Jumala õnnistust ja rõõmu igasse suvisesse hetke!

Kerstin Kask,
LNÜ juhatuse esimees