Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus näitus Viimsi kirikus on avatud

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Laura Koržetsi isiknäituse pealkiri „Kohalolek“ on märgiline. Kunstnik saab oma loometööd teha vaid siin ja praegu, distantseerudes samaaegselt ümbritsevast meeleolust ja maailma meeltesegadusest. See omakorda nõuab nii keskendumist maalimisele, mõtete ja käelise tegevuse ühtsust kui ka loobumist kõigest segavast ja üleliigsest. Mõtted ja meeled on kohal, ülearune jääb eemale. Oma õlimaalides ei jäljenda ta ümbritsevat maailma, vaid pigem väljendab ennast kunstnikuna selles maailmas.
Tihti võib juhtuda, et olevik lendleb mineviku ja tuleviku vahel ning oleme mõtetes rohkem tulevikus. Planeerime ja kalkuleerime, kuidas võiks olla ja minna. Kuidas jääb aga olevikuga, milles elame? Just kohalolek hetkes kutsub kõigi meeltega olema seal, kus viibime, ja mõistma, mida teeme. Olla olevikus kohal. Ega meie mälu lubagi olla päris tühi kõigest, mis olnud ja mida minevik kujundanud, kuid maalimine aitab keskenduda, loobuda üleliigsest ja maalida seda, mida hing ihkab.
Laura Koržets alustas oma loometeed kunstnikuna 2002. aastal. Põhiliselt iseõppijana kirjeldab ta maalimise algust järgnevalt: „Olin Nõmme Rahu kirikus ja korraga oli minus selge arusaam ja teadmine, et pean hakkama tegelema kunstiga – tahan hakata maalima. Läksin otse kirikust hea sõbra kunstnik Aili Vindi ateljeesse ja minu soove mõistes võimaldas ta mul kohe ka maalimisega alustada. Nii see algas… ja kestab tänaseni. Aili ja Toomas Vint ongi olnud minu õpetajad, suunajad ja julgustajad.“
Nüüd on Laura Koržetsi kirikust alguse saanud maalija teekond jõudnud isiknäituseni Viimsi Püha Jaakobi kirikusse. Tema maalide pealkirjad jutustavad loomingu sisust ise: „Kivine meri“, „Loojang“, „Rannamaastik“, „Kivid vees“ . Tegu on meremaastike ja loodusvaadetest inspireeritud teemadega. Kõige selle olulisega, mis ümbritseb, õpetab ja suunab meie pilgu nägema ümbritseva loomuomase keskkonna kohalolu. Laura Koržets on ka aastaid korraldanud Käsmus maalilaagreid.
Laura Koržetsile on see seitsmes isiknäitus. Käesoleval näitusel on väljas tema looming aastatest 2004–2017. Kohati naivistlik pildikeel on tundlik, isikupärane ja nõtke. Kohalolu on tuntav, lausa puudutav.
Olete südamest oodatud!
Erkki Juhandi,
näituse kuraator