Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus kontserdisari «Kirikupühad Maarjamaal»

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Corelli Music koostöös EELKga alustab uue kontserdisarjaga «Kirikupühad Maarjamaal», mis hakkab tutvustama kirikupühadeks kirjutatud kaunist muusikat.

Taoline kirikukontsertide traditsioon on pärit Lääne-Euroopast, kus pidevalt kantakse ette nt Bachi ja teiste meistrite passioone, jõuluoratooriumi, Händeli Messiast jpt barokiaja suurvorme. Sarja patroon on peapiiskop Andres Põder.

Kõikjal algavad kontserdid vastavale olulisele kirikukalendri päevale pühendatud avapalvusega, meenutades kõiki, kes on kannatanud ja meie hulgast lahkunud.

Esimesed kolm kontserti on seotud Vaikse Nädalaga ja toimuvad 13.04. kl 19.30 Pärnu Eliisabeti (avapalvus Enn Auksmann), 14.04. kl 19 Tartu Jaani (Anna-Liisa Vaher) ja 15.04. kl 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus (Andres Põder). Muusikud ja korraldajad pühendavad Vaikse Nädala kontserdid president Lennart Meri mälestusele.

Kontsertidel musitseerib varajase muusika stuudio Cantores Vagantes vanade pillide täpsetel koopiatel: barokkflööt, plokkflöödid, barokkoboe, viola da gamba, klavessiin. Solistina teeb kaasa tenor Veikko Kiiver, kes praegu resideerub Rootsis ning tegutseb peamiselt Taanis, Rootsis ja Soomes solisti ja nõutud lauluõpetajana. Kuulata saab barokiaja meistrite Bachi, Telemanni, Buxtehude, Heinicheni kannatusajaks kirjutatud kaunist kammermuusikat, mille hulgas on mitu Eesti esiettekannet.

Lisainfo Corelli Music kodulehel www.corelli.ee.