Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus jõululaulik ootab lauljaid

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Image

Laulik «Jõulud tulnud jälle». Kaanepildid tegid Tartu Pauluse koguduse kunstiringi lapsed Karl Allikvee (esikaas) ja Tuuli Týaýkin (tagakaas). Foto: Tiiu Pikkur

Jõuludeni on jäänud kaks kuud, paras aeg uute laulude õppimiseks. EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse ning Kirikumuusika Liidu koostööna ilmus selleks puhuks uus laulik «Jõulud tulnud jälle».Jõululaul on kristlikus kirikus üks märkimisväärseid ja esiletungivamaid osi. Jõululaul on see, mida kõik mäletavad. «Ka «Püha öö» oli kunagi tundmatu laul. Mine tea, mõnesaja aasta pärast on ehk seegi laulik väga tuntud ja tema autoritest räägitakse legende,» ütles peapiiskop Andres Põder lauliku esitlusel.
Kauni kujundusega kõvakaanelise jõululauliku koostasid Heilika Gustavson, Kaie Tanner, Piret Pormeister-Rips, Kersti Petermann, Maarian Lend ja Lia Kaljuste. Illustreeris Liive Koppel, kaanekujundaja on Elve Bender.
Kes on laulude loojad? Laulikut lehitsedes jääb silma üllatavalt palju meie omi muusikuid, nagu Heilika Gustavson, Kadri Hunt, Tuuliki Jürjo, Sirje Kaasik, Maris Lend, Anne Metsala, Kersti Petermann, Piret Pormeister-Rips, Daniel Reinaru, Helle Reinaru, Anne-Mai Salumäe, Leo Semlek, Sirli Siitas, Maar-ja Vardja. Kuid mitte ainult – oma lauluga on esindatud ka peapiiskop Andres Põder. Kokku on laulikus 64 laulu.
Raamatu koostaja Lia Kaljuste sõnul idanes mõte jõululauliku tegemisest juba paar aastat. Plaanis oli panna laulik kokku uutest algupärastest eesti lauludest, mis oleksid laste- ja noortepärased ning kristliku sõnaga. Kokku saadi üle saja laulu, kuid sõelale jäi neist kolmandik.
Kirikumuusika Liidu lastekoor Väike Küünal on laulnud neid laule kahes laululaagris ja tulemusena valmib õige pea CD-plaat, mida laulikuga koos osta saab. Raamatu tiraaz on 2000, neist kolmsada on spiraalköites. Laulusaated on Kirikumuusika Liidus ka üksikult saadaval. Lauliku väljaandmist toetas Gustav Adolf Werk (Saksamaalt) ja Soome Kiriku Välisabi.
Kust uut laulikut osta saab? Laulik «Jõulud tulnud jälle» on saadaval Laste- ja Noorsootöö Ühenduses, Kirikumuusika Liidus, Pauluse kiriku raamatupoes Tartus ja Tallinnas, seda on võimalik ka tellida.
Lauliku esitlusel konsistooriumi saalis tehti kohe ka proovilaulmist: kohaletulnud autorid valisid igaüks ühe oma loo ja ühislaul läks lahti. Ühine arvamus oli: väga hästi kõlavad ja meeldejäävad lood. 

Tiiu Pikkur