Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uued õpetajad

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Juhtkiri / Number:  /

2. augusti keskpäeval ordineeris peapiiskop Jaan Kiivit meie kirikus ametisse viis uut õpetajat. See on märk elu ja töö jätkumisest kirikus. Juuni algul määrati emerituuri Avinurme koguduse õpetaja Edgar Serm. Paar nädalat tagasi sai igavikukutse, praegu küll juba emerituuris olnud kauaaegne Pärnu koguduse õpetaja praost Richard Võlli.
Siiski on viimastel aastatel töötegijate arv kirikus kasvanud. Kui palju on meil õpetajaid vaja? Kui palga maksmise võimaluse järgi arvestada, siis tunduvalt vähem kui praegu. Kui aga töötegijate vajaduse järgi vaadata, siis on veel mõni tuhat meest-naist vaja.
Kümmekond aastat tagasi Helsingis peetud staadionikoosolekute eel kutsuti palvetama ärkamiste pärast. Sellele üleskutsele vastas üks kirikuõpetaja, et Jeesus ei ole käskinud palvetada ärkamise pärast, küll aga töötegijate pärast. Lõikust on palju, kuid töötegijaid on pisut.
Elu on võimalik edasi viia ainult siis, kui kavandame vajalikke ettevõtmisi. Elu jääb kohe seisma, kui vaatame oma majanduslikele võimalustele. See reegel kehtib igasuguses ettevõtluses, palju enam aga kirikutöös.
Need viis, kes said Tallinna piiskoplikus toomkirikus ordinatsiooni, astusid oma ülesannetesse kutsumuse ja vajaduse pärast. Kõigele muule vaadates oleks küllaga olnud põhjust sellest tööst loobuda.
Seda näha on hingele palsam. See on kui pärm järjest materialiseeruvas maailmas. Midagi ilusat on ikkagi olemas ja elab edasi. Jumala tõotus on jumalariigi otsijatele kõike muud pealekauba anda.
Soovin vastordineeritutele rohket õnnistust!
Joel Luhamets, assessor