Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ülestõusmispühade kontserdid

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

S. Dali maal «Püha õhtusöömaaeg».
Neljapäeval, 21. aprillil kantakse kuulajateni Vanemuise kontserdimajas Tartus  ja reedel, 22. aprilli Estonia kontserdisaalis Richard Wagneri «Apostlite õhtusöömaaeg». Kontsertide algus on kell 19.

Tegu on 1843. aastal kirjutatud heliteosega, mida mängitakse harva ja on kuulajatele vähe tuntud. Teos on kavandatud esitamiseks tõeliselt suurtele kooridele. Esiettekandel Dresdeni Frauenkirches osales umbkaudu sada instrumentalisti ning 1200 lauljat.
Teose esitavad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Kontsertkoor, solistidena sopran Kristina Hansson Rootsist, tenor Christian Juslin  Soomest ja bass Uku Joller. Dirigent Paul Mägi.
Wilhelm Richard Wagner (1813–1883) oli romantilise helikeelega saksa helilooja, dirigent, muusikateoreetik ja -kriitik. Ta on kaks aastat olnud Riia ooperiteatri muusikajuht, tema helilooming on avaldanud mõju 20. sajandi muusikutele.
23. aprillil kl 17 kõlab Jõhvi Mihkli kirikus Bachi muusika.
Kavas on kirikukalendri aasta kõige ülevamaks ajaks loodud Johann Sebastian Bachi teosed: osad «Ülestõusmisoratooriumist», neljahäälsed koraalid, kantaat nr 145. Esitajate koosseisus vaid solistid! Kunstiline juht Andres Mustonen.
24. aprillil kell 16 on tasuta kontsert Tallinna toomkirikus.
Kontserdi annab maailmas palju ringreise korraldanud kõrgetasemeline Chicago Lastekoor, mida juhatab Josephine Lee. Koor saadab Euroopa ringreisil tuntud jazz-, reggae- ja popmuusikut ning heliloojat, kümne Grammy auhinnaga pärjatud Bobby McFerrinit, kes annab kontserdi Helsingis ja Riias. Chicago Lastekoor teeb reisil peatuse Tallinnas ja annab siin kontserdi. Soov anda tasuta kontsert tekkis seoses dokumentaalfilmiga «Laulev revolutsioon». Kooris laulab poolsada liiget vanuses 14–18 aastat.
Kontserdil laulab ka tütarlastekoor Ellerhein.
27. aprill kell 19 esineb Tallinna toomkirikus ansambel Orthodox Singers.
Sel aastal taas langevad kokku õigeusu, luterliku ja katoliku kiriku ülestõusmispühad. See on leppimise ja vastastikuse mõistmise aeg. Seepärast on ka ülestõumispüha kontserdikava erakordne ja koostatud kõikide kristlike religioonide ja kultuuride leppimise ideega.
Kavasse kuulub üks väärikamatest Pjotr Tšaikovski teostest «Johannes Kuldsuu liturgia» ja Aleksandr Gretšaninovi «Liturgia Domestica» koorile, orelile ja solistidele. See on oikumeeniline teos, kus õigeusumuusikale on lisatud orel, mis on kasutusel ainult katoliiklikus ja luterlikus muusikas. «Liturgia Domestica» idee ühendab kolme kristliku konfessiooni muusika traditsioone.
Esitavad ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel, ansambli solistid ja Ene Salumäe orelil.
EK