Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üksmeel

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Jeesus ei jaganud oma jüngritele õpetust, kuidas saavutada üksmeelt. Ta ei valinud oma jüngriteks mehi, kes oleksid ühesuguse iseloomu ja arusaamadega. Ta palus Isalt imet, et kõik, kes apostlite sõna läbi hakkavad Temasse uskuma, oleksid üks. Üksmeel on Jumala and ja ime. See on vaimulik õnnistus. See on suurte sündmuste algus.

Imelise üksmeele väge on meie rahvas kogenud rahvuslikel ärkamisaegadel. Üksmeele ülevust ja tiivustavat jõudu oleme kogenud laulukaare all.

Julgen arvata, et viimaste aastate liigutavamad hetked meie kiriku elus elasime üle EELK kirikupäeval ja vaimulikul laulupeol Tartus aastal 2005.

Üksmeel ei pea avalduma ainult suursündmustel. Kokkuhoidev perekond, armastavad abikaasad, laste ja vanemate vastastikune austus on õnneliku elu lahutamatu osa.

Üksmeel ei tähenda ühesuguseid tõekspidamisi. Arvamuste mitmekesisus on meie elu edasiviiv jõud ja rikkus. Üksmeel on midagi enamat kui samasugused arusaamad. See on Jumala kingitus, mis rajaneb lepitatusel Jumalaga Jeesuse Kristuse läbi. See on teadmine, et oleme armastatud ja vastu võetud just sellistena, nagu oleme.

Selle nädala esmaspäevast kolmapäevani olid traditsiooniliselt koos EELK vaimulikud. Paljude varasemate aastate mure oli see, et vaimulike aasta pea ainsat kogunemist ei osatud hinnata. Tarkade inimestena osati esitada veenvaid põhjuseid, et asjast eemale jääda. Kui süüdlast otsiti, siis ikka teiste juurest. Kindel oli see, et osaduse ja üksmeele õnnistusest jäädi ilma.

Jumal on kinkimas meile lootusrikkaid aegu. Möödunud laupäeva seisuga oli selle aasta Vaimulike Konverentsile registreerunud võimsa rekordina 135 osavõtjat. Ilmselt ei olnud see veel lõplik number. Korraldajate meeldivaks mureks kujunesid koosolekuteks planeeritud ruumid, mis ei tahtnud mahutada osavõtjaid. – Eks me oleme varemgi endale selliseid muresid palunud. – Kuigi rahva hulk ei tähenda veel üksmeelt, on see siiski üks eeldus üksmeele anni vastuvõtmiseks. Apostlite tegude raamatus öeldi: «Kui nelipühipäev kätte jõudis, olid nad kõik koos ühes paigas. Ja äkitselt tuli taevast kohin…» Seesama Vaim, mis kiriku rajas, kinkigu meile tänagi kogeda üksmeele imet. See on sama palve, mida palus Jeesus. Kui see tõeks saab, siis ei ole konverentsi teema «Meie kirik homme» lootusetu ja sisutu.

Image
Joel Luhamets,
assessor

, assessor